Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В одному з дворів Полтави убивають безпритульних котів

В одному з дворів Полтави убивають безпритульних котів

В одному з дворів Полтави убивають безпритульних котів. Із такою скаргою до редакції полтавських телевізійних новин звернулася жителька будинку, що на вулиці Кучеренка. Тут побували і мої колеги. Наскільки часто трапляються подібні випадки жорстокості та що може загрожувати правопорушникам – дивіться у сюжеті.

Валентина Верьовкіна, полтавка: Весной у нас убили кошку. Ладно, все прошло. Мы закопали ее. Теперь вот после зимы, сейчас снова весной кошечку убили, Рыжика. А сейчас вот буквально недели 2-3 назад Черепашку убили и у нее маленький котенок остался. Возле ушка отверстие.

Пані Валентина проживає у цьому будинку кілька десятків років. Каже: сама безпритульним тваринам допомагала завжди, проте жителі двору до них ставляться по-різному. Після загибелі трьох котів, говорить жінка, до поліції не зверталися.

Валентина Верьовкіна, полтавка: Людей не находят, а что мы будем с кошками. Вообще это ж на психику так давит, что места себе не находишь.

Повідомляти про такі випадки правоохоронцям варто, каже тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу комунікації нацполіції Полтавщини Роман Грішин. За жорстоке поводження із тваринами можливий штаф до восьми тисяч п’ятисот гривень. В окремих випадках правопорушникам загрожує арешт.

Роман Грішин, т.в.о. начальника відділу комунікації нацполіції Полтавщини: Від 6 місяців обмеження волі до 3 років обмеження волі. Ті ж самі дії, якщо вони вчинені в присутності неповнолітнього – це кваліфікується, як санкція статті, буде передбачати від 3 до 5 років обмеження волі. Найтяжча частина цієї статті на строк до 8 років, якщо ці дії вчинені групою осіб з особливою жорстокістю.

Альона Туманова займається волонтерством 8 років. Розповідає: кількість випадків жорстокого поводження із тваринами останнім часом збільшилась. Часто це отруєння та вогнепальні поранення. Нещодавно пані Альона рятувала собаку.

Альона Туманова, волонтерка БО «Юний європеєць»: Когда я ее увидела, поняла, что мне срочно нужно в поликлинику. В пятницу этой собаке сделали операцию, оказалось дело рук человеческих. Спицу вставили, глазик удалили. Люди плачут, зовут, но милиция нам пока не помогает, вибачте, я опять же, но буду чесной. Но очень много людей подключилось.

Із початку цього року в нацполіції Полтавщини офіційно зафіксували два випадки жорстокого поводження із тваринами – у Кременчуці та Глобиному. Нагадаю, на початку серпня набув чинності Закон щодо гуманного ставлення до тварин. Документ передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за знущання.