Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Більше половини бібліотечного фонду знищили нацисти в роки Другої світової війни

Більше половини бібліотечного фонду знищили нацисти в роки Другої світової війни

Полтавських школярів навчали історії в обласній бібліотеці. Дітям розповідали про діяльність книгозбірень в роки Другої світової війни. Наскільки постраждав тоді бібліотечний фонд Полтавщини та чи вдалося його відновити, дізнавалися також і журналісти "Лтави".

Улюблений предмет 11-класниці Катерини – історія. Дівчина каже: особливо важливо знати минуле країни, адже без цього не збудувати майбутнє. Тому також необхідно знати,  як у воєнні часи працювали культурні заклади області.

Катерина, 11-класниця: Ми прийшли сьогодні з класом до бібліотеки, аби дізнатися, яке становище було у Полтавщини під час німецької окупації, тому що це наша історія і ми повинні розвиватися і знати більше.

Більше половини бібліотечного фонду Полтавщини знищили фашисти в роки Другої світової війни. Ще частину пограбували. Робота книгозбірень тоді часто бувала підпільною, а деякі бібліотеки співпрацювали з ворогами.

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук: Частина найбільш цінних книг була вивезена німцями. Сліди їхньої більшості зникли.  Це такі були релікти, розумієте? Багато знищено було під час визволення. Тоді ніби великих боїв і не було, але німці спалювали!

За словами Віктора Ревегука, нацистську діяльність стосовно культурних здобутків країни можна порівняти з радянською. Якщо комуністична влада нищила українські патріотичні твори, то нацисти – і радянські, і наші народні. На сьогоднішній день вдалося відновити майже весь постраждалий фонд, а ще – поповнити його новинками.

Віктор Ревегук, кандидат історичних наук: Що більшовистський режим, що нацистський, як кажуть, одного поля ягоди. Це абсолютно однакові режими, тільки інші ідеології.   Обидва ці режими були ворожі відносно українських патріотичних домагань.

Навчання для полтавських школярів у Полтавській обласній бібліотеці провели до Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначатимуть 30-го вересня.