Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Захист честі та психіатрична експертиза: суддю Ларису Гольник звинувачують у наклепі

Захист честі та психіатрична експертиза: суддю Ларису Гольник звинувачують у наклепі

Судовий позов за статтю. Директор юридичної фірми та ветеран органів внутрішніх справ України Олександр Ковжога звернувся до суду щодо статті судді з Полтави Лариси Гольник у одному із всеукраїнських видань. Тож в чому колишній поліцейський звинувачує суддю,  дивіться у наступному сюжеті.

У березні 2017-го в  інтернет-виданні "Українська правда" опублікували статтю Лариси Гольник, в якій вона розповіла,  як зазнавала тиску в попередні роки з боку місцевої влади, під час ведення справи щодо  виділення земельних ділянок на користь падчерки міського голови Полтави Олександра Мамая. У  матеріалі вказано: на той час представник Мамая  Олександр Ковжога  в присутності свідків погрожував судді. У свою чергу Олександр Ковжога  звернувся до суду щодо  захисту честі та гідності  та стягнення моральної шкоди у розмірі в 30 тисяч гривень. За його словами, до видання "Українська правда"  щодо спростування інформації він не звертався.

Олександр Ковжога, керівник  ВСК Управління з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю: Візьміть всю пресу,  коли я був представником мера Мамая і там все записано. Я хотів би почути, де  я це сказав.

Лариса Гольник розглядає позов до суду як продовження тиску. За її словами, все зазначене у статті є правдивим.

Лариса  Гольник, суддя Октябрського районного суду м. Полтави : Якісь пред’являє претензії до певних слів певних речень, якісь вимоги. Він вважає, що вони є неправдивими і я не маю право висловлювати свою особисту точку зору ставлення до нього як до публічної особи.

На початку судового засідання Лариса Гольник  звернулася з клопотанням щодо відводу головуючого судді Тетяни Турченко. Адже вона має сумніви щодо об’єктивності цієї  судді через її зустрічі з головою  Октябрського районного суду Олександром Струковим, з яким у Гольник  - конфліктні відносини.

Лариса  Гольник, суддя Октябрського районного суду м. Полтави:У вас склалися особливі стосунки з головою Октябрського районного суду міста Полтави - Струкова. Як мені відомо,  ви неодноразово приїздили до Октябрського районного суду та спілкувалися зі Струковим. Даний позов Ковжоги є наслідком спрямованих дій проти мене як викривача корупції  з метою відібрати в мене час та сили, зобразити мене з негативного боку. Ковжога та Струков перебувають в близьких приятельських стосунках.

Адвокат позивача Ігор Шеховцов  каже: у клопотанні суттєвих підстав щодо відводу судді немає.

Ігор Шеховцов, адвокат позивача О. Ковжоги: Я не вбачаю будь-яких підстав, які б заважили це робити об’єктивно та неупереджено. Ті моменти на які посилається відповідач, взагалі не мають ніякого відношення по справі. Її взаємовідносини з іншими суддями - це її взаємовідносини з іншими суддями.

Після повернення з нарадчої кімнати  суддя Тетяна Турченко оголосила рішення про відсутність підстав для відводу судді. Олександр Ковжога звернувся до суду з клопотанням  щодо проведення трьох експертиз, серед яких  психіатричної щодо  відповідача - судді Лариси Гольник. Тож розгляд справи перенесли  задля ознайомлення з матеріалами звернень сторони відповідача.