Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» вперше показали в Полтаві

Фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» вперше показали в Полтаві

Вперше у Полтаві продемонстрували фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща».  У стрічні відображені події  30–33 років. Сюжетна лінія кінокартини зосереджена на ролі преси у висвітленні та запереченні злочинів.  Показ відбувся у Полтавському краєзнавчому музеї. На ньому побували наші журналісти: Валерія Рибалка та Олексій Гнипа.

Тамара Долінська - учитель історії 17-ої гімназії, що у Полтаві. Говорить: на показ навчального фільму «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» прийшла,  щоб поповнити свою скарбничку знань новими фактами про ті страшні часи. Розповідає, її учні вивчають тему голодомору в 10-му класі.

Тамара Долінська, учитель історії гімназії № 17: Ця тема вивчається в 10-му класі, тому цікавить мене  як вчителя. Я хочу ці знання, те що документально знято, показати своїм учням. На вшанування цієї теми, зрозуміло що проводимо позакласні виховні години, стінгазети, пошукову роботу, наукову роботу пишемо. Тобто,  використовуємо абсолютно в усьому.

Фільм «Територія Голодомору: пам'ять невмируща» продемонстрували в Полтаві уперше. Переглянути його прийшли вчителі полтавських та районних шкіл.

Світлана Бабир, учитель історії Покровської ЗОШ, Решетилівського району: Для того, щоб в наступній роботі своїй використовувати, учням донести інформацію.

Створили короткометражку  наукові співробітники Національного музею «Меморіалу жертв голодомору» спільно з Канадським музеєм прав людини. У світ фільм вийшов наприкінці 2016-го року.  Переглянути його можна як українською, так і англійською. Фільм розрахований на шкільну аудиторію та триває 13-ть хвилин.

Яна Гринько, завідувачка експозиційного відділу Національного музею «Меморіалу жертв голодомору»:  З цього фільму ми хочемо донести найголовнішу думку про цінність свободи слова, також про важливість вільної преси і обов’язки преси у розкритті злочинів. І також, як ми як нація, як ми як суспільства та нація можемо зробити, щоб такі злочини, як Голодомор більше не повторилися.

Головна сюжетна лінія кінокартини зосереджена на ролі преси у висвітленні та запереченні злочинів. Стрічка показує, як працювали журналісти в СРСР на початку 30-ти – 33-тіх років. На конкретному прикладі автори фільму демонструють, як Сталін заперечував факт масового вбивства українців та  журналістів тих часів.  

Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавского краєзнавчого музею ім. Василя Кричевского: Відповідно він несе ту інформацію, яку наше суспільство, особливо  молодь, потребує. Адже історія України, особливо 30-тих років вона є дуже запутаною.

Сценарій побудований на архівних документах, наукових монографіях та свідченнях людей, які пережили голодомор.  Раніше презентація-показ фільму була в Канаді. В Україні картину показували вже в Києві, Львові, Харкові, а тепер - і в Полтаві.