Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

На Лохвиччині кілька аграрних підприємств обробляють одну ділянку

На Лохвиччині кілька аграрних підприємств обробляють одну ділянку

Земельна плутанина на Лохвиччині. Токарівська сільська рада у квітні 2017-го передала в оренду неуспадковані землі та невитребувані паї сільськогосподарським підприємствам «Токарі» та «Бізнесконтакт». Та паралельно ці землі обробляє інший представник аграрного бізнесу – «Богданівське». Це підприємство отримало дозвіл на оренду три роки тому. У зв’язку зі змінами у законодавстві воно не перереєструвало договір оренди.

Олексій Салоїда, представник СТОВ «Богданівське»: У зв’язку з клопотанням просимо передати нам в оренду зазначені земельні ділянки з орендною платою 10 %. І якимось дивом на наступний день з’являється рішення сільради передати ці земельні ділянки СВК «Токарі». Не має права сільська рада передавати такі земельні ділянки якщо вони вже орендуються.

Микола Бондар, голова СВК «Токарі»: Коли сільська рада надала нам в оренду ці землі, перед тим, як ми їх брали в оренду (подавали клопотання до сільської ради), ми заглянули в реєстр речових прав на ці земельні ділянки і обмежень там по цих земельних ділянках не було.

Вадим Чувпило, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області: Є порушення і в діях сільської ради, і в діях РДА. Оскільки договір оренди на такі земельні ділянки сільська рада виступала у даному випадку з порушенням вимог цивільного законодавства І всупереч вимогам закону про оренду землі. Фактично такі договори оренди могли бути укладені лише у присутності нотаріуса і з відповідним посвідченням.