Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Вогнеборці локалізували лісові пожежі, з якими боролися майже добу

Вогнеборці локалізували лісові пожежі, з якими боролися майже добу

Лісові пожежі, з якими боролися майже добу,  локалізували. 22 вересня вдень загорілася лісова підстилка в Полтавському районі площею 3 га та Кременчуцькому – 5 га. Через задимлення довелося зупиняти, зокрема,  рух трасою Кременчук – Горішні Плавні. Димом накрило частину Кременчука, що за півтора десятки кілометрів від місця виникнення полум’я. Воно швидко поширювалося через сильні пориви вітру та суху спекотну погоду. Під загрозою евакуації були мешканці дачного селища, розташованого поряд.  До гасіння пожежі залучили 11 екіпажів підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій. Також працювали пожежні екіпажі Кременчуцького лісництва. Вогонь локалізували надвечір. Всю ніч у лісі чергували надзвичайники, щоб не допустити повторного загорання. Сьогодні продовжили ліквідовувати осередки загорання.

Світлана Рибалко помічник начальника ДСНС України в Полатвській області: На місці працює близько 18 одиниць техніки та більше 50 чоловік особового складу Головного управління Державної служби за надзвичайних ситуацій в Полтавській обалсті. Це рятувальники з міста Кременчука, Горішніх Плавнів, а також із Козельщинського і Кобеляцьккого районів. На разі вже триває ліквідація пожежі. Але, на щастя, вже верхової пожежі немає. Поки що ліквідовуємо окремі осередки цієї пожежі. Причиною пожежі може бути необережне поводження з вогнем громадян. Тому що нам місцеві мешканці розказували, що зараз дуже багато грибників, мисливців, Тобто,  вони могли просто кинути недопалок у лісі.

Голос: Диму тут було дньом валом. Щас тихіше стало набагато.  Отам Сосновка. Там бєлих грибів багатенько. І вони ж там.  Ішов, курив, кинув бичок і всьо….. і хвате, і хвате, щоб загорілося.

Голос: Поліція проходила і просила, щоб покинули територію. Дим кругом був. Я єлі сюда проїхав по лісу. Ну я приїхав для того, щоб позакриваь выкна, позакривать двері. Щас, зараз отсюда будем уїзжать. З міста даже було видно дим.

Нині  в області оголошено найвищий клас пожежної небезпеки. Лише за минулу добу на Полтавщині сталося понад три десятки пожеж, головними винуватцями яких є люди.