Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

З нового року тарифи на житлово-комунальні послуги зростуть на 20%?

З нового року тарифи на житлово-комунальні послуги зростуть на 20%?

З нового 2018-го року тарифи на житлово-комунальні послуги можуть зрости на 20 відсотків. Підвищення стосуватимуться газу та тепло-електроенергії. Газ може подорожчати на 15-20 відсотків, теплоенергія – дещо більше. Про новий опалювальний сезон та про готовність до нього у Полтавської області дивіться далі в сюжеті.

Анна Петрівна проживає у 2-кімантній квартирі сама. За комунальні послуги востаннє сплачувала 200 гривень за рахунок субсидії. У пенсіонерки нещодавно помер чоловік, тому субсидію значно зменшать. Жінка каже: боїться нового опалювального сезону.

Анна Туболєва, полтавка: Я потеряла мужа. Во первых, на одного теперь будет… Во-вторых, я не знаю, что будет… Может, и не проживу. Ну, сын ещё есть. Поможет… Если поможет.

Тарифи на житлово-комунальні послуги на початку опалювального сезону не підвищать, але зростання цін на тарифи можливе з нового 2018-го року.

Едуард Рева, начальник Полтавського обласного управління житлово-комунального господарства: На сьогодні поки що не буде. Але у 18-му році можливе підняття від 19-ти до 20-ти відсотків тарифів. На газ – 19 відсотків, і теплоенергія – до 20-ти відсотків.

Ціна на теплоелектроенергію протягом усього наступного опалювального періоду, скоріш за все, залишиться незмінною, каже головний інженер «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко. Проте тарифи можуть зрости в разі відповідного рішення Уряду.

Володимир Пасічко, головний інженер КП «Полтаватеплоенерго»: Ми залежні від вартості енергоносіїв. Дійсно, якщо  буде підвищення вартості енергоносіїв, то це автоматично призведе до підвищення вартості на тепло. Але поки що ціна на газ незмінна, і у нас в планах підвищення тарифів немає.

У зв’язку із можливим ростом тарифівми запитали полтавців, чи  мають вони борги за житлово-комунальні послуги.

Чоловік: 3800 гривень.

Журналіст: А як Ви виходите з цієї ситуації?

Чоловік: Ніяк.

Журналіст: Ви взагалі не платите чи якось частково?

Чоловік: Не плачу.

Голос: Нет. Завжди вчасно сплачую, конечно.

Голос: Оце із-за субсидії у мене немає ніяких боргов.

Технічно Полтавська область готова до нового опалювального сезону, кажуть Едуард Рева та Володимир Пасічко.

Едуард Рева, начальник Полтавського обласного управління житлово-комунального господарства: Стовідсотково підготовлені житлові будинки, підготовлені котельні. Також підготовлені водопровідні насосні станції,  каналізаційне господарство.

Володимир Пасічко, головний інженер КП «Полтаватеплоенерго»: Виконані всі необхідні обсяги по ремонту котлів, насосів, електро і газового обладнання. Проведені гідравлічні випробування теплових мереж та замінені аварійні ділянки трубопроводу.

Нагадаємо, опалення в квартирах на Полтавщині ввімкнуть, коли середньодобова температура протягом 3-ох днів становитиме менше 8-ми градусів тепла. В установах соціальної сфери за умови температури у приміщеннях менше 16-ти градусів тепло можуть ввімкнути раніше.