Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Полтавська вчителька позмагається за світову першість між вчителями

Полтавська вчителька позмагається за світову першість між вчителями

Полтавська вчителька Тетяна Веркалець увійшла до п’ятірки кращих на конкурсі Global Teacher Prize Ukraine. Вона не виборола головний приз, але зможе взяти участь у світовому освітньому форумі в Дубай, де визначать найкращого вчителя світу. Після фіналу українського конкурсу наша знімальна група розпитала вчительку про враження та побувала на її уроці.

Тетяна Ярославівна розповідає шестикласникам, як виготовляти картУш - так званий сувій для написів. Це буде їхнє домашнє завдання із теми «Стародавній Єгипет». Дітей треба зацікавити, щоб вони виявили бажання здобувати нову інформацію, каже Тетяна Веркалець.

Тетяна Веркалець, фіналістка конкурсу Global Teacher Prize Ukraine: Але головне: змусити їх зрозуміти, що їм потрібно самим мислити. Сприймати інформацію можуть і собачки дресировані. Але бути людьми мислячими, які знають, де шукати інформацію, як її аналізувати, систематизувати і висловлювати – ось це головна задача сучасної школи.

Для одинадцятикласника Владислава історія – улюблений предмет. П’ять років він бере участь в олімпіадах. Хлопець вважає: важливу роль у цьому відіграла методика викладання Тетяни Ярославівни.

Владислав Шаповал, одинадцятикласник Полтавського НВК №16: Вона виділяє найцікавіше з матеріалу. Те, що нам хочеться вчити і те, що ми вивчимо обов’язково, бо нам це цікаво.

Тетяна Веркалець має п'ятнадцять років педагогічного стажу. І раніше брала участь у змаганнях. Говорить: власним прикладом потрібно показувати учням, що й вчителі можуть конкурувати, здобувати перемогу або ж ні. Тетяна Ярославівна розповідає: конкурс Global Teacher Prize Ukraine не був схожий на будь-який інший, а рівень вчителів вражав.

Тетяна Веркалець, фіналістка конкурсу Global Teacher Prize Ukraine: Оцінюється не тільки твоя педагогічна майстерність, а твоя соціальна активність. Як ти впливаєш на дітей із моральної точки зору. Не кількість переможців олімпіад, МАНів, як ми звикли. А скільки успішних людей ти сформував.

За підсумками журі Тетяна Веркалець увійшла до п’ятірки фіналістів, яку привітав Президент України. Перемогу і сто тисяч гривень отримав вчитель фізики із Чернівців Паул Пшенічка. Для восьмикласників шістнадцятої полтавської школи Тетяна Ярославівна завжди - найкращий педагог.

Максим Кумпан, восьмикласник Полтавського НВК №16: Мені дуже подобається історія. Не як сам предмет, а як це показує наша вчителька. Не так сухо, нецікаво, констатує факт. А шоб і розсмішити, і шоб нам було цікаво, шоб ми не заснули на уроці.

Ірина Котляр, восьмикласниця Полтавського НВК №16: Вона дуже вирізняється. Вона творча, креативна. З нею ніколи не буває сумно. На її уроках завжди весела атмосфера. Вона проводить уроки не як усі вчителі, вона перетворює це в цікаву форму.  

Конкурс Global Teacher Prize Ukraine має на меті звернути увагу на важливості вчителів. У ньому беруть участь педагоги, які зробили внесок у професію. Цьогорічна п’ятірка кращих на чолі з переможцем у березні наступного року поїдуть в Дубай на Global Education and Skills Forum.