Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Новини компанії

Журналістка «Лтави» Ольга Боцула перемогла в конкурсі «Журналістські розслідування у сфері видобування корисних копалин»

Журналістка «Лтави» Ольга Боцула перемогла в конкурсі «Журналістські розслідування у сфері видобування корисних копалин»

Журналістка «Служби новин»  телеканалу «Лтава»  Ольга Боцула перемогла в конкурсі «Журналістські розслідування у сфері видобування корисних копалин». Перше місце вона розділила з колегою, головною редакторкою газети «Коло» і сайту kolo.news Тетяною Цирульник.

У своєму сюжеті Ольга Боцула професійно висвітлила тему впливу видобувної галузі на довкілля та якість життя громад. Зокрема,  пояснила значення міжнародного антикорупційного стандарту забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Конкурс організувала Суспільна служба України. Голова Полтавської філії Ганна Кіященко привітала журналістів і нагадала, чому Україна впроваджує стандарт ІПВГ і для чого це потрібно місцевим громадам. Конкурс фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Нагадаємо, Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – це міжнародний стандарт, мета якого підвищити прозорість отримання доходів держави від діяльності у сфері видобування природних ресурсів. Країни, які впроваджують стандарт ІПВГ, повинні оприлюднювати  інформацію щодо податкових та інших платежів, отриманих державою від компаній, що видобувають природні ресурси, а також щодо процедур надання дозволів (ліцензій) на користування надрами та інших відомостей, пов’язаних з надрокористуванням.

Нині Ініціативу прозорості видобувних галузей впроваджує 51 країна світу. Підтримують понад 90 нафтогазових компаній і глобальних інвестиційних організацій.