Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Аналог свинячого грипу очікують цієї зими на Полтавщині

Аналог свинячого грипу очікують цієї зими на Полтавщині

Новий штам грипу очікують цього року й на Полтавщині. Вірус небезпечний, подібний вже в Україні пережили дев’ять років тому. Як уберегтися та чи є відповідні вакцини,  дізнавалися мої колеги.

Вже звичні  віруси   «Гонконг»  та «Брізбен»   і новий  «Мічіган»   прогнозують  медики цієї зими.  Останній є  підвидом «свинячого грипу». 

Андрій Байбарза лікар-епідеміолог: Грип H1N1 викликає пандемії, поширена іспанка в 1918 році. І такі зміни, які б свідчили про загрозу пандемії,   як це було в 2009 році поки що нема.

Аби не захворіти,  лікарі  радять зробити щеплення. Найліпше -  за два місяці до початку епідемії.  Вакцини  корейського виробника  з’явилися в аптеках Полтави та області.   Препарат сертифікований, його вартість -   213  гривень.  Придбати його можна в аптеках лише за рецептом лікаря. На кінець жовтня очікують французькі сироватки.

Альона Рибка, завідувач аптеки № 4 "Полтавафарм": Вакцина от  гриппа хранится в холодильнике   в шприц-ручке. Как ее перевозить, мы даем в аренду сумку холодильник.

Зробити щеплення вперше зважилася полтавка Світлана.  До цього, говорить, вберігалася противірусними препаратами та народними методами.

Світлана Пилипенко, полтавка:Я постоянно контактирую с людьми, и поэтому хочу себя обезопасить от возможного заболевания и надеюсь, что она будет эффективна.

До вакцинації полтавці ставляться по – різному. Щеплення ось ці містяни робити не поспішають.

Голос: Я думаю, повинні   бути безкоштовні, 00:16 якщо не буде, будемо и покупать.

Голос:Не знаю, ніколи не робив цього, тому не знаю. Наверно не зробив би, воно мені не потрібно.

Голос:Я считаю, что вакцина это очень хорошо, правильно, зищищает людей от бактерий.

Голос: Це, наверно, индивидуально у каждого должен бути подход в зависимости от состояния здоровья .

 Спрогнозувати, коли саме почнеться масове захворювання,  складно, говорить лікар – епідеміолог. Однак перші спалахи очікують  наприкінці осені. Пік припаде на кінець лютого - початок березня. Саме в цей період населення найбільше хворіє на гострі респіраторні інфекції.