Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Пенсії підприємців: змінився алгоритм нарахування страхового стажу

Пенсії підприємців: змінився алгоритм нарахування страхового стажу

Пенсійна реформа. Розмір пенсій при перерахунку залежить від  зарплати та тривалості страхового стажу пенсіонерів.  Що змінилося у законодавстві  щодо страхового стажу, дивіться у сюжеті наших кореспондентів.

Закон не підвищує пенсійний вік, але з наступного року збільшує страховий стаж.

Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області: Підвищується він на 10 років, тобто з нинішніх 15-ти років до 25-ти. Потім, щороку буде підвищуватися на один рік. І в 2028-му році буде норма щодо необхідного стажу роботи - 35 років.

Громадяни, які тривалий час працювали за кордоном та не сплачували податок, можуть купувати страховий стаж. Для цього потрібно укласти договір добровільного пенсійного страхування.

Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області: Кошти, які потрібно сплатити,  розраховуються наступним чином:  це буде мінімальний страховий внесок , який сьогодні складає 704 гривні помножено на 2 - це буде коштувати один місяць страхового стажу" 06.52 Той, хто не зможе цього зробити, передбачено окремий соціальний захист у вигляді виплати соцдопомоги.

Начальник Управління пенсійного забезпечення Ірина Товстоножко говорить: за пенсійною реформою, з 2004-го року стаж рахують відповідно до даних в обліку працюючих. 

Ірина Товстоножко, начальник Управління пенсійного забезпеченняПенсійного фонду України у Полтавській області: А те що особа набула до 2004-го року й по раніше діючому законодавстві, радянському законі та Закону України від 1992-го року, - все зарахується до стажу.

Раніше підприємцям рахували стаж, якщо вони   сплачували страховий внесок. Зараз внесли зміни щодо страхового стажу у бізнес-діяльності. 

Ірина Товстоножко, начальник Управління пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України у Полтавській області: В час заняття підприємницької діяльності, з 1998-го року до червня 2000-го року - зарахується взагалі по свідоцтву про підприємницьку діяльність. Й починаючі з липня 2000-го року, включно 2017-й рік, зарахується в тому випадку, якщо особа сплачувала внесок незалежно від розміру сплати. Тобто, якщо раніше ми рахували підприємцю 3 дні за місяць, то зараз підприємець є захищеним. 

Нагадаємо, за Законом "Про збільшення пенсій"  до одиниці зменшився коефіцієнт  оцінки страхового стажу. Проте пенсії зросли, оскільки  виплати  начисляють за показником середньої зарплати у 3764 гривні.