Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На Полтавщині знову горять торфовища

На Полтавщині знову горять торфовища

На Полтавщині продовжують гасити торфи в Семенівському районі.  Кілька днів тому там сталося загорання. Пожежники працюють у важкодоступних місцях, їм заважають сильні пориви вітру.  Що розповідають про ймовірні причини загоряння місцеві жителі, дивіться в сюжеті.

На Полтавщині  рятувальники гасять  загоряння  поверхневих покладів торфу поблизу села Строкачі. Полум’я виникло кілька днів тому на загальній площі 70 гектарів. Пожежники кажуть: гасіння ускладнює  вітер. 

Олександр Твердоступ, начальник караулу  10-ої державної пожежно-рятувальної частини в Решетилівці: Складність в тому, що є дуже великі пориви вітру, велика заболотчена місцевість. Проходять торфи і їх- дуже складно гасити.

Крім того, горить у складнодоступних місцях. Рятувальники працюють  у захисному одязі.

Валентина Козабєкова, місцева жителька: Дуже диму було багато, прям такий запах гарі стояв, прям ужас.

До гасіння пожежі залучили близько 70-ти рятівників особового складу ГУ ДСНС в Полтавській області та більше 30-ти машин. У жителів району версії про причину загорання схожі. Ось ці кажуть: пожежу зчинили мешканці одного із ближніх сіл.

Микола Козлов, місцевий мешканець: Якби були грози такі, що могли підпалити. Або бачив так стекла багато, ну таке б не зайнялося. Більш так сказати – це людський фактор. Може буть таке, що хтось сінокоси близько болота свої могли випаювати.

Марія Рева, місцева мешканка: Чого воно горить? Ви знаєте шо, ну саме ж воно не займеться. А це робота чия? Людська. Так же ж.

В свою чергу пожежникипроводять в колективах області додаткові протипожежні інструктажі. Розповідають,  як правильно поводитися в екстремальних ситуаціях та  як випадково не зчинити пожежу.