Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор:
Анна Комар
Анна Комар

Новим методикам викладання вчитимуть з нового року педагогів Полтавщини

Новим методикам викладання вчитимуть з нового року педагогів Полтавщини

Новим методикам викладання вчитимуть з Нового року педагогів Полтавщини. Перенавчатимуть у рамках реформи освіти, яка запрацює з наступного навчального року. Як освітяни ставляться до змін та які проблеми бачать – дивіться далі в сюжеті.

Оновлення системи освіти передбачає і перекваліфікацію українських педагогів. Тому з лютого наступного року для освітян стартують спеціальні курси, на яких вчителів готуватимуть до впровадження нових освітніх стандартів.

Ірина Когут, освітній аналітик центру «CEDOS»: Ці зміни стосуються і змісту освіти, і методів викладання, і системи управління навчальними закладами. Дітей навчатимуть після цього, насамперед, тому, що їм потрібно буде в реальному житті. Знаннєвий компонент, який домінував у школі до реформи, буде лише  одним із частин.

Реалізувати реформу буде непросто, каже Ірина Когут. Основні проблеми – недостатнє державне фінансування, а також перенавчання педагогів у прискореному темпі.

Ірина Когут, освітній аналітик центру «CEDOS»: Велика відповідальність покладається саме на педагогів. Їм доведеться займатися самоосвітою, тому що частина навчання буде дистанційною. Вчителі самі муситимуть слідкувати за ходом реформи, щось читати, досліджувати, користуватися напрацюваннями своїх колег.

Зміни в системі освіти потрібні, говорить директор Малобакайської школи Решетилівського району Григорій Павлицький. Україна, каже, таким чином наблизиться до Європи. Для цього необхідна належна матеріальна база. Але з цим є проблеми, тому його навчальний заклад поки що не зовсім готовий до новацій.

Григорій Павлицький директор Малобакайської ЗОШ 1-3 ступенів Решетилівського району: Для того, щоб надавати якісну освіту, треба, щоб школи були підготовлені. Обладнання, кадрове забезпечення – це, мабуть, найосновніше. Забезпечення кабінетів відповідним обладнанням. На жаль, у нас такого обладнання на даний момент ще немає. Надіємося, що, можливо, воно таки буде до нас надходити.

Нагадаємо, з вересня цього року у ста українських школах запрацював пілотний проект «Нова українська школа». В його основі – простота, доступність і мультимедійність занять. Наступного навчального року структура середньої освіти зміниться в усіх навчальних закладах країни.