Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Камери відеоспостереження придбають для лісових господарств Полтавщини

Камери відеоспостереження придбають для лісових господарств Полтавщини

За останні 10 років нинішній - найскладніший для лісового господарства Полтавщини, розповідає начальник відділу обласного управління лісгоспу Юрій Рогожинський. За його словами, з початку року сталося 80 пожеж, знищено 36 гектарів лісу.  Аби виявляти і гасити пожежі швидше, не вистачає техніки.  Спрямувати додаткові кошти  на протипожежні заходи лісівники просили депутатів. Докладніше - у сюжеті.

Ось ця лісова пожежа у Кременчуцькому районі виникла наприкінці  вересня цього року.

Голос: Диму тут було дньом валом. Щас тихіше стало набагато.  

Полум’я швидко поширювалося через пориви вітру та суху погоду. Пожежу рятувальники  гасили майже добу.

Світлана Рибалко помічник начальника ДСНС України в Полтавській області: Зараз дуже багато грибників, мисливців, Тобто,  вони могли просто кинути недопалок у лісі.

Необережне поводження людей з вогнем у лісі - причина і нещодавньої пожежі в Руднянському лісництві, розповідає Олександр Глушко. За його словами, навіть невелике загоряння – небезпечне.

Працівник лісгоспу Сергій каже, що загоряння  у лісах трапляються  по кілька разів на тиждень.

Сергій Чуб, пожежник: Зранку і до вечора в бойовому караулі.

З початку року на Полтавщині  горіло майже 170 гектарів лісу. Найбільше постраждали Кременчуцький та Новосанжарський райони.  Втрати лісу  були б  меншими, аби  пожежі виявили швидше.  На заваді – брак техніки.

Нині в лісгоспах Полтавської області працює  18 камер відеоспостереження.  Вони допомагають швидше  виявляти пожежіта самовільні рубки в радіусі 30 кілометрів. Закупити  більше техніки – грошей немає. Відсутнє і фінансування  з держбюджету, говорить Юрій Рогожинський.  Всі наявні гроші - власні кошти з виробництва. Лісове господарство розвивається в основному  за рахунок заготівлі і реалізації деревини.

Щоб висаджувати ліси, управління має власний посадковий матеріал. Із зібраного  насіння працівники лісгоспу  вирощують сіянці. У середньому це 10-14 мільйонів на рік.

Ольга Боцула, журналіст: Ми знаходимось на території лісового розсадника. Тут вирощують сіянці майбутніх сосен. Через 50 років, приміром,  з такого сіянця виросте доросле дерево.

На черговій сесії обласної ради депутати підтримали рішення  спрямувати додаткові гроші на протипожежні заходи. 1,5 мільйони гривень підуть на купівлю пожежного комплексу та камер відеоспостереження. 

Нагадаємо, за останні 15 років на Полтавщині посадили14 тисяч гектарів нового лісу.