Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Фестиваль "Пісенні крила Чураївни" зібрав виконавців української пісні

Фестиваль "Пісенні крила Чураївни" зібрав виконавців української пісні

У Полтаві стартував відкритий фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва пам’яті Раїси Кириченко. Його назва - «Пісенні крила Чураївни». Щоб взяти в ньому участь, до обласного центру   з’їхалися вокалісти з багатьох міст. На відкритті заходу побувала наша знімальна група.

Конкурс, присвячений пам`яті нашої відомої землячки – співачки Раїси Кириченко, став традиційним. І цього разу організатори  визначають кращих виконавців української народної пісні. Солісти, дуети і хористи  зібралися в Полтавському міському будинку культури.

Поліна Кравченко, учасниця конкурсу: Ми тут будемо співати наш ансамбль називається «Дзвіночок». Ми будемо співати три пісні. Одну про зайчика, другу про мишку, а третю про олівці.

Поліна Махоня,  учасниця конкурсу: Задумка цього костюма для олівців. Ми його пошили пів року тому.   Ми в ньому виступаємо олівцями.

Наталія Сулаєва, Заслужена артистка України, голова  журі конкурсу: Учасників будуть оцінювати 9-ть високопрофесійних членів журі, які перш за все звертатимуть увагу на репертуар, на чистоту інтонування і звичайно на відтворення художнього образу.

Цьогоріч змагатимуться у конкурсі більше семиста учасників. Вони з`їхалися із різних куточків України, щоб продемонструвати свої таланти та вшанувати пам`ять  Раїси Кириченко.

Тетяна Магомедова, співорганізатор: Раїса Опанасівна завжди виступала з великою кількістю людей. Зараз пісні її співають діти, юнь, люди старшого віку. Тому хочеться, щоб оці пісні були задіяні з усіх боків. Щоб особливо діти знали українську народну пісню, бо вона дійсно неповторна.

Наймолодший колектив цьогорічного конкурсу –  вокальний ансамбль «Дзвіночок» з «Малої академії мистецтв» імені Раїси Кириченко.

Вероніка Дудкевич, учасниця конкурсу: Це радість і тебе показують по телевізору, тебе бачать по всіх екранах, ти знаменита.

Оцінюватиме виступи  учасників  журі, серед якого заслужені композитори України, співаки, діячі мистецтв з Полтави, Дніпра та Чернігова.