Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Меморіальну дошку бійцю, загиблому в Іловайську, відкрили у Полтаві

Меморіальну дошку бійцю, загиблому в Іловайську, відкрили у Полтаві

На фасаді полтавської школи відкрили меморіальну дошку добровольцю, який загинув у зоні АТО. Олександр Горячевський три роки тому, не маючи військового досвіду, пішов захищати кордони країни. Помер в Іловайську у серпні 2014-го.

Мама загиблого Тетяна Миколаївна, побачивши меморіальну дошку, відзначила схожість портрета сина, особливо його усмішку.

Тетяна Миколаївна, мама загиблого учасника АТО: Я дуже вдячна художнику, який його робив. Таке живе обличчя. Вираз живий, це дуже цінно.

Меморіальну дошку відкрили на фасаді двадцять п’ятої школи у Полтаві. Саме тут навчався Олександр Горячевський. Тепер його перша вчителька і класний керівник розповідають меншому поколінню про свого учня і його рішення захищати державу.

Тетяна Оксем, класний керівник загиблого учасника АТО: Це пам'ять і розуміння того, що в нашій школа навчалася така незвичайна людина, яка не пожалкувала свого життя і віддала його за наш народ, нашу країну.

Порядний, дисциплінований та чесний. Таким Олександр Горячевський запам’ятався класній керівниці. Після закінчення школи пішов здобувати вищу освіту. Потім працював на заводі в Кременчуці. Про рішення піти у зону АТО батькам сказав не відразу.

Тетяна Миколаївна, мама загиблого учасника АТО: Він сказав: я вважаю, несправедливо, шоб нам вказували, як нам жити на нашій землі і робити це зі зброєю в руках. Нам він казав, шо це тільки захист території, шо вони патрулюють.

Насправді ж Олександр Горячевський у складі батальйону особливого призначення «Шахтарськ» служив на передовій. У серпні 2014-го вони ввійшли до Іловайська. Загинув боєць від осколків гранати, коли їхня група виходила із оточення.

Відкриття цієї меморіальної дошки ініціювала «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини». Організація таким чином вшановує пам'ять бійців із Полтави, які загинули під час АТО.

Вадим Ямщиков, голова ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини»: В школах кожного дня ходять учні, вони кожного дня бачать цю дошку і кожного дня будуть пам’ятати, що таке захист України. І це елемент поваги до тих хлопців, які віддали найдорожче – життя.

За ініціативи громадськості у Полтаві встановили більше десяти меморіальних дошок, планують відкрити ще три. Після побиття кількох невідомими, тепер їх роблять антивандальними.