Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

20-27 жовтня полтавки можуть пройти безкоштовний огляд у мамолога

20-27 жовтня полтавки можуть пройти безкоштовний огляд у мамолога

З 20-го по 27-ме жовтня полтавки можуть пройти безкоштовний огляд у лікаря-мамолога. До дня боротьби проти раку молочної залози в обласному онкодиспансері влаштували благодійну акцію. Також лікарі і ті, хто пережив захворювання, розповіли про те, як його попередити і що робити, якщо його виявили. Подробиці – далі в сюжеті.

Анна Комар, журналіст: Для профілактики раку грудей жінкам старше 20-ти років необхідно відвідувати мамолога щонайменше 1 раз на рік. Також потрібно регулярно проводити самообстеження, а при підозрі на пухлину – звернутися до спеціаліста.

Ніні Петренко діагностували рак грудей у  50 річному віці. Але проблеми зі здоров’ям  почалися ще в молодості , одразу після пологів. У 2000-му жінці зробили операцію – видалили молочну залозу. Морально, каже, було дуже складно, але близькі люди допомагали.

Ніна Петренко, пережила рак грудей: Звичайно, було дуже важко. Навіть звичайний підібрати купальник дуже трудно. Проблема з протезами, а медицина у нас дуже дорога. Всі підтримували: що подруги, що друзі, що куми, що рідні. Але в першу чергу підтримував син.

Нині пані Ніна – керівник жіночої антикризової організації «Надія є». Морально і матеріально допомагати хворим на рак грудей, каже, – її покликання. Головне – не падати духом і боротися, в першу чергу, із самим собою.

Ніна Петренко, пережила рак грудей: Чотири роки я очолюю цю організацію. Щороку з’являються нові люди, ми з ними спілкуємося. І на протезуванні, і у родичів. Спілкуємося і допомагаємо психологічно тим жінкам, які не можуть справитися з цією проблемою.

Найчастіше рак грудей виявлють у жінок від 40-ка до 55-ти років. Головний фактор ризику – це спадковість. Є й інші причини.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру: Паління,  вживання алкоголю, ведення нездорового способу життя – це суб’єктивні загальновідомі фактори. Але є об’єктивні фактори ризику. Це генетичний рак, який може наслідуватися по певним мутаціям генів.

Якщо звернутися до лікаря на ранній стадії захворювання, то є шанси вилікуватися.

Віктори Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Чітко сьогодні говорять: якщо ми виявимо на 1-ій стадії, то ми 95 відсотків маємо успіхів. Якщо виявимо пізніше, на 2-ій, то це вже 80 відсотків. Ну і так далі.

Понад 3000 жінок нині  на обліку в обласному онкодиспансері. Близько 300 мешканок Полтавщини цього року вперше звернулися до лікаря-онколога.