Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Чим замінити поліетиленові пакети навчали миргородців

Чим замінити поліетиленові пакети навчали миргородців

Чи можна замінити одноразові поліетиленові пакети і відмовитися від небезпечних відходів? Про альтернативу забруднювачу екології  юним туристам Миргорода розповіла місцева журналістка, яка реалізує громадську ініціативу "Миргород - місто- еко торбин". З подробицями Наталія Кондра.

У  європейських країнах поступово відмовляються від пластикових пакетів та пропонують безпечні для людей та довкілля речі. Журналістка Марина Усик  реалізує ініціативу "Миргород- місто еко торбин" та популяризує використання речей з натурального матеріалу.Учасниками чергової інформаційної кампанії стали вихованці станції юних туристів.

Марина Усик, журналістка, авторка проекту "Миргород- місто еко-торбин": Кожна дитина нашого міста заслуговує на те,  аби мати еко торбинку, популяризувати те, що  її щодня можна використовувати замість нереальної кількості пакетів, а туристів маленьких обрали для того,  щоб їм першим вручить торбинки під час уроку екологічної свідомості і ми думаємо, що ці діти найбільше спілкуються з природою і знають, що нам її справді треба берегти.

Альтернативою одноразовому поліетилену є торбини, пошиті з натурального матеріалу, продовжує Марина. У рамках програми "Місто активних громадян" виготовили 800 таких речей та роздають їх містянам під час екологічних заходів.

Анюта Ковальчук, вихованка гуртка СЮТ: Я ввавжаю, що ця еко-торбина потрібна, щоб наша країна стала чистою.. І Вона багаторазова, не треба купувать пластикових пакетів. У нас в сім'ї вже користуються.

Андрій Сівол, гуртківець СЮТ:Ми їхали на екскурсію, і подивився у вікно і побачив, що там багато сміттєзвалищ з різними пластиковими пакетами і целофаном. Зараз є альтернатива, - еко-торбина, у мене є така.

Кіра Чорнобай, вихованка гуртка СЮТ: Іноді буває багато засміченого, а іноді буває шо чисті узбіччя і пишуть " дякуємо за чисті узбіччя". Тоді дуже приємно.

Керівник гуртків   Олена Ошека розповіла, що часто з дітьми доводиться прибирати наслідки  відпочинку людей на природі.

Олена Ошека, керівник гуртка пішохідного туризму Миргородської СЮТ:Насамперед, ми коли приходимо на місце стоянки, де нам приходиться перебувати або ночувати, звичайно ми починаємо прибирати, ми помітили, що в цьому році ходили у водний похід і помітили, що саме на березі Псла багато сміття.

 За словами громадського інспектора Сергія Юрченка, під час екологічних рейдів з води  виловлюють кілограми небезпечних відходів

Сергій Юрченко, громадський інспектор: Основна небезпека поліетиленових пакетів полягає у складності їх утилізації, оскільки поліетилен отримують із нафти — непоновлювального природного джерела. У ґрунті він розкладається не менше 200 років, а під час спалюванням він виділяє небезпечні токсичні речовини.

  Громадська ініціатива журналістки  Марини Усик "Миргород – місто еко-торбин"    стала переможцем міської програми "Місто активних громадян". Її реалізують, щоб поліпшити  довкілля курортного міста.