Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Метеозалежність: як полтавці реагують на зміни погоди?

Метеозалежність: як полтавці реагують на зміни погоди?

Болить голова, слабкість і постійна втома – на це часто скаржаться метеозалежні люди. Більше про те, як  зміни погоди впливають на самопочуття,  дізнавалися журналісти "Лтави".

Ніна Коркішко, полтавка: Як почало холодати, почало повишатися давление.

Ніна Василівна вважає себе метеозалежною. Говорить,  на зміну погоди  постійно відчуває головний біль.  Хоча кілька років тому такого  за собою не помічала.

Ніна Коркішко, полтавка: Так не помічала, щоб тиск підвищувався, а останні два роки почалися головні болі і тиск піднімається.

Метеозалежність - не хвороба, пояснює сімейний лікар Олена Дараган. І додає: наш організм реагує не на перепади температури, а на зміни показників барометра. Тобто,  на зміни атмосферного тиску.

Олена Дараган, сімейний лікар: У нас змінюється тонус судин, згущення крові, виробляється інша кількість гормонів. Це все захисна реакція організму. Але, якщо людина здорова, то в неї адаптація проходить легко.

Метеозалежність не лікують. Найчуливіші до змін погоди -  з хронічними захворюваннями та хворобами серця.  Однак є способи зменшити вплив природи на організм.

Олена Дараган, сімейний лікар: Контролювати тиск, зменшити вживання солі, побільше гуляти.

Аби не бути залежним від примх погоди, сімейний лікар радить вести здоровий спосіб життя - зміцнювати серцево-судинну систему фізичними вправами.