Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Фармацевт: Реєстр пільгових медикаментів програми «Доступні ліки» варто розширити

Фармацевт: Реєстр пільгових медикаментів програми «Доступні ліки» варто розширити

Дія  проекту  «Доступні ліки» закінчується наприкінці цього року. З початку 2018-го  має запрацювати новий реєстр безкоштовних препаратів. Які медикаменти увійдуть до нового списку пільгових медикаментів- ще невідомо. Про те, чи вистачає асортименту ліків для гіпертоніків у діючій програмі «Доступні ліки»,  дізнавалися журналісти полтавських телевізійних новин.

У пенсіонерки  Катерини Ударцевої високий тиск. Жінка розповідає: щомісяця витрачає близько восьмиста гривень на ліки від гіпертонії, адже безкоштовні препарати  за урядовою програмою «Доступні ліки» не тримають її тиск у нормі. Крім того,  список медичних препаратів за пільговою програмою "Доступні ліки"  обмежений.

Катерина Ударцева, пенсіонерка:  Є такі ліки, які одному підходять, а іншому - тільки шкодять. Ми не говоримо про ліки імпортні, про наші. Вони зовсім недорогі, але в переліку їх немає. А це ліки швидкої допомоги. це означає: поки приїде швидка допомога,  можна прийняти ці ліки.

Директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак каже: проект «Доступні ліки» забезпечує медикаментами пацієнтів амбулаторного лікування. Зокрема, хворих на серцево-судинні недуги.

Віктор Лисак, директор обласного Департаменту охорони здоров’я: Переліку медикаментів немає, є міжнародна непатентована назва, тобто є молекула. А препарати  вноситься під цю молекулу. Це різні виробники. Лікар виписує міжнародну непатентовану назву, а провізор говорить, що є такі й такі ліки.

За словами фармацевта Іванни Боговик, часто користувачі пільгової програми  скаржаться на відсутність потрібних медикаментів у реєстрі «Доступних ліків», аналоги яких потрібно купувати за повну ціну.

Іванна Боговик, фармацевт: Лікар призначає один препарат, але його немає у списку. тому лікар виписує інший, який може людині і не допомагати. Або ж  гірше допомагає.

Зараз аптека відпускає за місяць в середньому більше чотирьохсот рецептів на медикаменти проекту «Доступні ліки». Проте список безкоштовних  препаратів потрібно розширювати, говорить  завідувач Альона Рибка.

Альона Рибка, завідувач аптеки "Полтавафарм" № 4 Подільського району: Надо добавлять препараты  гипертонические, сердечне. Чтобы ассортимент именно на сердечно-сосудыстые заболевания был более росширенный.

Альона Рибка розповідає: у липні 2017-го року з реєстру пільгових лікарських засобів  виключили кілька безкоштовних препаратів, які мали високий попит серед пацієнтів.Також  проблеми виникають із замовленням  деяких безкоштовних  препаратів урядової програми.

Альона Рибка, завідувач аптеки "Полтавафарм" № 4 Подільського району: Лікарі виписують… препарати, які знижують холестерин … зараз їх немає. Мабуть це проблема всієї України. Зараз проблеми з тим, пов’язані з тим що на заводах їх мало випускають.

Нагадаємо, за пільговою програмою «Доступні ліки» хворі на цукровий діабет другого типу, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання мають право звернутися до аптеки, щоб отримати за рецептом лікаря безкоштовні медикаменти.