Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

На фестиваль духовної музики “Небесні перевесла” до Полтави завітали колективи з Галичини

На фестиваль духовної музики “Небесні перевесла” до Полтави завітали колективи з Галичини

П’ятий регіональний фестиваль духовної музики “Небесні перевесла” провели у Полтаві. У програмі були піснеспіви колективів  нашої області та Галичини. Захід присвятили  пам’яті хормейстера та композитора Григорія Давидовського.

Фестиваль духовної музики відкриває хор “Ставрос” Львівського крайового ставропігійного Братства св. ап. Андрія Первозваного. Його учасники два тижні тому  повернулися з Польщі. Вони часто подорожують із церковними співами, у Полтаві - вперше. Виконують твори Леонтовича, Веделя, Гончарова.

Отець-диякон Юрій Федів,  голова Львівського ставропігійного братства св. Андрія Первозванного УАПЦ: Цього року буде 130 років від дня народження Петра Гончарова. І ми хочемо, щоби наші люди, наші українці знали своїх композиторів і поширювали їхні духовні твори.

Ювілейний фестиваль присвячено 65-річчю від дня смерті українського хорового диригента, педагога і композитора Григорія Давидовського. Він створив більше 35 хорів, автор низки духовних творів. В останні роки свого життя керував капелою Полтавської обласної філармонії.

Ієрей Олександр Горай,  прес-секретар Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ: В цьому році ми попросили, щоб більшість колективів взяло у репертуар твори Григорія Митрофановича Давидовського, який похований у Полтаві, відомий композитор.

Усього у фестивалі участь взяло 12 ансамблів. Головна мета – популяризація духовної музики та єднання народу.

Голос: Щоб наша Полтавщина більше в культурному напрямку зміцнювалась, треба посєщать отакі заходи.

Голос: Відпочиваєш в той же час душею. Дуже приємні такі лишаються спогади про цю музику.