Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Ошукані полтавці вимагають повернути їм гроші

Ошукані полтавці вимагають повернути їм гроші

До апеляційного суду Полтави прийшли ошукані полтавці. Вони говорять про бездієвість попереднього керівництва Полтавської філії «Першого кредитного товариства» - ошуканим вкладникам так і не повернули кошти. Чому?- дивіться.

Це Юрій Лебідь. Його дружина у 2008-му році поклала на депозитний рахунок «Першого кредитного товариства» майже 60 тисяч гривень. Коли жінці знадобилися кошти на операцію – вирішила їх повернути. У цьому їй відмовили.

Юрій Лебідь:Война йде з 2009-го года. У людей вони вкрали 11-ть мільйонів.  Головне, що ось виконавчі листи 200-го года. І ніхто з людей до цього час не отримав ні копійки, їм нічого не платять. По ним відкрито шість кримінальних проваджень. Оце шосте нарешті дійшло до суду.

А це - полтавець Леонід Сергєєв. Він разом зі своєю дружиною збирав гроші на старість. Каже, зараз ці кошти витратив би на операцію. У 2008-му віддав свої  збереження під 24-ри відсотки.

Леонід Сергєєв: Скільки ви грошей поклали? Я 26-ть тисяч, жінка трошки більше. Нас загітували родичі. Раз лише здали і все. А через місяць прийшли, нам сказали, що коштів вже немає.

Більше 200 зареєстрованих потерпілих у нашій області та ще стільки ж не внесених до бази даних.  Вони - вкладники кредитної спілки «Перше кредитне товариство», якій віддали  близько 11 мільйонів гривень.

Юрій Лебідь:Це було кредитне товариство. Воно об`єднувало всі області України. Ніхто з цих списків, які ми ведемо, не отримав ні копійки з 2000-го року. Оце все не виконується.

В 2009-му році потерпілі зібрали доказову базу та виграли суди.Головний офіс спілки розташований в Одесі, тому суд зобов’язав очільника Полтавської філії  Юрія Ковтуна продати майно фірми та виплатити кошти потерпілим. До сьогодні він цього не зробив. Тож вкладники прийшли до апеляційного суду, де розглядають справу  щодо невиконання судового рішення.  Але на засідання екс керівник не з’явився.

Суддя: Суд ухвалив відмовити у клопотанні про примусовий привід Ковтуна. Так як він доповів про причину своєї неявки.

Учасник судового процесу, сімдесятисемирічний Володимир Турбай не вірить, що повернуть гроші.

Володимир Турбай: Ні не вірю. Вже писали, робили. Вони винні 11-ть мільйонів. Казали повернемо, але досі ніхто не повернув.