Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Рада регіонального розвитку: ОТГ мають заробляти, інвесторів у областях треба носити на руках

Рада регіонального розвитку: ОТГ мають заробляти, інвесторів у областях треба носити на руках

Носити інвесторів на руках та припинити «маски-шоу». Такі настанови представникам влади на місцях дали Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Що це означає, обговорювали на Раді регіонального розвитку у Києві. Чули їх і журналісти «Лтави». 

Влада і бізнес на місцях мають діяти спільно, вважає Петро Порошенко. Державні структури у цій співпраці захищають тих, хто розвиває економіку та гарантують безпеку інвесторам. А бізнесмени нарощують прибутки, чесно сплачуючи усі податки та дають місцевим жителям робочі місця.

Також глава держави поклав відповідальність за інвестиційний клімат на керівників регіонів. За словами очільника Полтавської ОДА Валерія Головка, цьогоріч обласні підприємства отримали біля двадцяти трьох мільйонів доларів інвестицій. Та зараз на бізнес у регіонах тиснуть контролюючі органи. 

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: Ми маємо сьогодні на місцях сигнали шаленого тиску правоохоронної системи, різних контролюючих органів на бізнес. Про це кожного дня говорять підприємці, з якими я зустрічаюся.

За його словами, за три з половиною роки, приміром, кількість клопотань про обшуки зросла удвічі. Тому він закликав керівників областей зреалізувати ініціативу «маски-шоу-стоп», тобто не допускати свавілля контролюючих органів. Завдання розвивати економіку стоїть і перед об’єднаними громадами.

Петро Порошенко, Президент України: Передані права, передані гроші, повноваження. Але я хотів би не забувати про відповідальність.

За три роки впровадження децентралізації в Україні три тисячі сіл та селищ створили шістсот шістдесят п’ять ОТГ, тобто кількість адміністративних одиниць зменшилася майже у чотири з половиною рази. А власні доходи місцевих бюджетів зросли у два з половиною. Проте у деяких  ОТГ Полтавщини стурбовані планами на наступний бюджетний рік, де реверсна дотація може становити 80%.

Олександр Тутка, Шишацький сільський голова: Якщо у нас у 17 році було трохи більше 2 млн реверсної дотації, то на 18-й рік планується близько 10 млн.  Щоб створювати інвестиційний клімат, щоб створювати робочі місця, для цього всього нам потрібні кошти і кошти значні.

Іван Лещенко, Білоцерківський сільський голова: За бюджетною пропозицією вилучення від нас буде в розмірі 80%. Це 5 млн для нашої громади, які ми могли б витратити на розвиток інфраструктури, а так доведеться їх просто віддати.

Також по Україні продовжують ремонтувати дороги. Пріоритетним цей напрям роботи має залишатися, аж поки автошляхи не стануть якісними. Наступного року держава передасть на обласне утримання близько семи тисяч кілометрів доріг. І виділить на них понад шістсот п’ятдесят мільйонів гривень. Наскільки ефективно вони будуть використані,  залежатиме від влади на місцях.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Це означає, що на кожний район буде виділено 3-35 млн гривень на утримання цих доріг. Тобто, якщо зараз приблизно 2-3 млн іде із обласного бюджету на районний бюджет і не всі встигають їх освоювати. То потрібно бути мобілізованим, щоб встигнути освоїти саме ці кошти зі збільшеного бюджету.