Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Книгу спогадів про Валерія Боняківського презентували в Полтаві

Книгу спогадів про Валерія Боняківського презентували в Полтаві

 «Кабул: шлях мужності. Спогади про Валерія Боняківського – художника і воїна». Така назва книги про загиблого бійця АТО, яку презентували у Полтаві. До збірки увійшли розповіді друзів та побратимів Валерія.

Валерій Боняківський (архів): Я кадровий военный пошел в пехоту, так как меня не брали. И то людей отсылали за Кировоград. И то в таких обносках, в которых страшно в плен сдаваться.

Це одне з останніх інтерв’ю Валерія. Спогади та історії з життя сина Марія Боняківська збирала майже два роки. Зустрічалася з друзями та бойовими побратимами не лише в Полтаві, а й в інших містах.  Все записувала на диктофон.

Марія Боняківська, мати загиблого бійця: Їздила і Київ, є і з Хмельницька. Складно було писати, те що написала свої спогади, я їх стала читати і потім спалила. Я по-новому коли вже окріпла.

Аби книга побачила світ, доклав зусиль переселенець із Луганська Дмитро Кучковський – редагував тексти та фото, створив дизайн обкладинки.  

Дмитро Кучковський, допомагав створювати книгу: Когда первый образец распечатали, то обложка не то. И обложку делал я.

Валерій Боняківський пройшов Афганістан. На схід України він, на той час старшина міліції, пішов добровольцем.  Був командиром розвідувальної групи. Загинув три роки тому поблизу Донецького аеропорту від мінометного обстрілу.  Іван Данилевський товаришував з Валерієм майже 20 років.

Іван Данилевський, товариш загиблого бійця: В любій ситуації він готов допомогти, ніколи не отказувався. Я його уважав як людину, як художника.

Марія Карпівна себе автором не вважає, говорить  над виданням працювало майже півсотні людей. Жінка  мріє видати ще одну книгу про загиблих на Донбасі героїв Полтавщини.