Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

До 5 млн грн. коштуватиме відновлення миргородського дитячого садка №11

До 5 млн грн. коштуватиме відновлення миргородського дитячого садка №11

Від одного до п'яти мільйонів гривень коштуватиме відновлення миргородського дитячого садка №11. Литовські експерти обрахували вартість заходів з модернізації приміщення та написали безкоштовний енергоаудит будівлі. З подробицями миргородські журналіси.

Литовці допомагають жителям Миргорода впроваджувати енергоефективні заходи у бюджетних будівлях. Під час візиту в місто вони презентували енергоаудитне обстеження дитячого садка №11 "Теремок". Авторка документу Юрата Карбаускайте представила кілька варіантів розрахунків. Розповідає: першочергово треба замінити вентиляцію, теплопостачання та утеплити приміщення.

Юрата Карбаускайте, енергоаудитор Регіонального енергетичного агентства м. Каунас (Литовська республіка): Систему вентиляции обязательно решить, потому что сейчас только окна  открывают, они и проветривают. Можно делать децентрализованную систему с воздуховозвратом. Там примерно 50% экономики от вентиляции.

Одинадцятий садок має найвищий рівень споживання енергоносіїв,  говорить директор Регіонального енергетичного агентства міста Каунас Феліксас Зіневічус. За словами польського енергоаудитора, змінити ситуацію можливо. Він наводить результати реалізованого проекту у Ніжині.

Феліксас Зіневічус, директор Регіонального енергетичного агентства м. Каунас (Литовська республіка): Мы в садике установили новую котельню, новый котел эфективный и  все, что связано с котлом - оборудование, результат есть, котел работает на древесине, раньше это был природный газ и эффект уже прошлой зимой показал себя.

Відповідно до Закону Українисертифікація енергетичної ефективності - обов'язкова для виконання капітальних ремонтів будівель. За розрахунками Феліксаса Зіневічуса, вартість відновлення "Теремка" становить від одного до п'яти мільйонів гривень. Цього року у дитячому садку почнуть замінювати вікна, каже начальник відділу освіти  Тетяна Колибельнік.

Тетяна Колибельнік, начальник відділу освіти  Миргородської міськради: Це як карта програми дій, які заходи треба використати в першу чергу. На сьогоднішній день уже готова проектно-кошторисна документація в садочку, згідно з якою ми в найближчий час розпочнемо заміну вікон на енергозберігаючі.

Енергетичний сертифікат литовці передали завідувачці дитячого садка Оксані Ботвіновській. Вона каже, що документ англійською мовою  має свої переваги.

Оксана Ботвіновська, завідувач  ДНЗ №11 "Теремок" м. Миргород: Це дуже цінно, тому що якщо будуть інвестиційні вкладення, якісь гранти пропонувати, то ми маємо право брати участь і це нам надасть перевагу перед іншими навчальними закладами.

Нагадаємо, співпраця між Миргородом та енергетичним агентством міста Каунас відбувається у рамках Литовсько-української програми "Енергоаудит у містах України".