Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Веб-чат із астронавтом з орбіти транслювали в Полтаві

Веб-чат із астронавтом з орбіти транслювали в Полтаві

Сеанс зв’язку із відкритим космосом. У Полтаві влаштували трансляцію веб-чату із американським астронавтом, який зараз перебуває на орбіті. Як це було, бачили  і журналісти «Лтави».

11-річний Володя має телескоп і цікавиться астрономією. Тому й вирішив прийти на веб-чат із астронавтом, який перебуває у відкритому космосі. Каже: про захід дізнався із соцмереж.

Володимир, відвідувач заходу: Це дуже цікаво, і МКС (Міжнародну космічну станцію) побачити. Звичайно, ми можемо відео просто побачить, але шляхом передачі через скайп – це дуже… Просто може бути монтаж, якщо просто відео в Ютубі, а це – ми бачимо, що насправді все відбувається.

На зв’язку із орбіти перебував американець Рендольф Брезнік. Веб-чат організував Американський Дім у Києві. У Полтаві ініціативу підтримав центр «Вікно в Америку».

Олена Туркіна, керівник центру «Вікно в Америку» у Полтаві: Це, я вважаю, що вузька спеціальність, тобто, не всі цікавляться космосом, як раніше. В нашому центрі веб-чати проходять постійно, але ми зв’язуємося лише з нашими землянами. Нестандартний захід для бібліотеки, для центру «Вікно в Америку» - це вперше.

В Американському Домі на час веб-чату перебував і перший український космонавт Леонід Каденюк. Завідувач Полтавського музею авіації та космонавтики Андрій Пушкарьов каже: веб-зв’язок із астронавтами став можливим завдяки розвитку сучасних технологій. 

Андрій Пушкарьов, завідувач Полтавського музею авіації та космонавтики: Зараз – зовсім не важко. Космос – це наша щоденність, це праця. Унікальність в тому, що є можливість зв’язатися із орбітальною станцією, з Леонідом Костянтиновичем Каденюком.

Нагадаю, Рендольф Бреснік, який виходив на скайп-зв’язок із орбіти, -  астронавт зі Сполучених Штатів Америки. Перший політ у космос він здійснив у 2009-му році.