Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Виставку «І один у полі воїн» презентували у Полтаві

Виставку «І один у полі воїн» презентували у Полтаві

У Полтаві презентували виставку «І один у полі воїн». На ній молодь Полтавщини представила свої результати дослідницької роботи. Інформацію для неї збирали в Україні та за  кордоном. Якого досвіду набули при цьому, розпитували у школярів мої колеги.

Німеччина та Македонія. Це ті країни, де побували полтавські учні. Їхній проект «І один у полі воїн» виграв грант від німецького фонду «Відповідальність і майбутнє».  

Олександра Говорова, учениця школи «Паросток» абітурієнтської програми: Метою нашого проекту було створення виставки, у якій би розповідалося про долі людей, які знайшли в собі сили опиратися тоталітарній, аморальній, антигуманній системі. Українська група досліджувала біографії Андрія Шептицького, Антона Макаренка і також у нас був стенд, який називався «Історія без імен».

Проект відбувався в три етапи. Спочатку полтавські школярі знаходили інформацію та вивчали біографію обраних особистостей. У рамках проекту вони відвідали Німеччину, де їх навчала брати інтерв’ю та проводити пошукові роботи в архівах. Потім створили дизайн стендів та поїхали в Македонію. Там представили свої роботи. Останній етап – це презентація 9-ти стендів всіх країн-учасників проекту.

Катя Ткаченко, учениця школи «Паросток» абітурієнтської програми: Цей проект був спрямований також на  розуміння того, що всі люди вони фактично є однаковими і немає ніякої різниці чи ти з України, Німеччини, чи Македонії. Німці якось сказали, що вони не пишаються своєю країною. Оскільки вважають, що можуть пишатися лише тим, що зробили вони самі. Це була глибока думка, яка вразила всіх учасників нашого проекту. Це також можна перейняти й для себе.

Тепер 11-ть школярів з Полтави, які взяли участь в проекті «І один у полі воїн»,  планують набуті знання передати своїм ровесникам. За кордоном, кажуть, і мову підтягнули,  і поліпшили знання не лише історії України, а й світу.

Андрій Заболотніков, учень школи «Паросток» абітурієнтської програми: Підлітки європейських країн доволі відрізаються від наших. Своєю відкритістю, своїм доволі серйозним ставленням до проблем, які зараз відрізняються у сучасному суспільстві.

Стенди з біографією українців, які боролися проти дискримінації, в майбутньому покажуть в школах та вищих навчальних закладах Полтави.