Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Полтавці перевірили стан здоров’я, аби уникнути інсультів

Полтавці перевірили стан здоров’я, аби уникнути інсультів

Частковий параліч тіла, помутніння свідомості та раптовий сильний головний біль – основні ознаки інсульту. Аби уникнути цієї проблеми, у Полтаві влаштували соціальну акцію напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом. Подробиці – у сюжеті моїх колег Лілії Пархоменко та Олега Бондаренка.

Пані Людмила прийшла перевірити стан здоров’я. Жінці 66 років. Каже: до такої акції долучається вперше.

Людмила, полтавка: Помірять давлєніє, узнать, чи інсульта в майбутньому не буде, чи скоро, чи потом. Про здоров’я піклуюся. І про харчування знаю, і що треба употреблять, щоб його не було – все це я знаю.

Волонтери в одному із торговельних центрів Полтави вимірювали тиск, вагу та зріст охочих, аби визначити у них ризик виникнення інсульту. Відомості про стан їхнього здоров’я  внесли до спеціальних анкет.

Вікторія, волонтер акції, студентка УМСА: Який тиск у людей, яка вага, бо також підвищена вага є фактором ризику розвитку інсульту. Потрібно займатися спортом, відмовлятися від шкідливих звичок, здавати аналіз крові і дивитися, чи є підвищений холестерин.

Найголовніше – вчасно викликати «швидку» для постраждалого, каже професор кафедри нервових хвороб Полтавської медакадемії Михайло Дельва. За його словами, останнім часом кількість інсультів збільшується. Це проблема людей різного віку.

Михайло Дельва, професор кафедри нервових хвороб УМСА: Інсульт являється другою за частотою причиною тимчасової, стійкої втрати працездатності серед працездатних осіб.  Основні ознаки інсульту – це перекос обличчя, асиметрія обличчя, слабкість в кінцівках, коли людина не може рухати рукою або ногою і порушення мови.

Соціальну акцію «Зупинимо інсульт разом» у Полтаві проводять учетверте. Перевіритись прийшла і пані Галина.

Галина, полтавка: Что-то было неожиданно для меня, поэтому я вот сейчас обращу на это внимание. Многие дома уже в пожилом воздасте не могут померять давление. Особенно когда человек один или редко к ним приходят.

Акцію провели напередодні Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який припадає на  29 жовтня.