Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Як впливають часові зміни на організм людини?

Як впливають часові зміни на організм людини?

Із суботи на неділю стрілки годинники переведуть  на годину назад.  Що вважають з цього приводу полтавці і чи не шкодять такі часові зміни організму,- дізнавалися журналісти "Лтави".

За словами кардіолога Любомира Ткача,  організм людини здатен адаптуватися до зміни клімату, погодних умов, а також переходу з літнього на зимовий час, розповідає кардіолог. В період зміни часу більше звертатися до лікарів не стали. Така тенденція спостерігається кілька останніх років.

Любомир Ткач, завідувач телеметричним консультативним центром екстренної медичної допомоги Полтавського регіону: Якщо людина здорова, то ці зміни проходять непомітно. Але люди, які мають захворювання серцево-судинних систем, похилий вік досить складно переходять цей період. Він недовго триває, це десь від 7 до 10-ти днів. В цей час можуть відмічатися погіршення перебігу хронічних захворювань: підвищення тиску, частіше порушення ритму.

Щоб організм легше адаптувався до часових змін,  лікар радить вживати заспокійливі для гарного сну та засоби для підтримання імунітету.

Любомир Ткач, завідувач телеметричним консультативним центром екстренної медичної допомоги Полтавського регіону: Побільше відпочинку, тобто організм не повинен бути перевантажений будь чим. Ні роботою,  ні такими домашніми справами. А вже потім можна вертатися до звичного ритму життя.

А чи вважають полтавці за потрібне переводити стрілки годинника?

Голос:  Зі зміною пори року, змінується час, коли настає темрява, коли світає. Тому я вважаю, що у нашому регіоні потрібна зміна часу.

Голос:  Я вважаю це непотрібним.

Голос:  Позитивно. Чому? Тому що сонце сідає раніше і встає пізніше. І я, так як я по біоритмам сова, я всаю пізніше. Мені цей час підходить.

Голос:  Погано ми ставимося до переведення часу. Чому? Привикать важко. Це впливає на наше здоров’я. Ефекту не видно.  По мені, краще буде зранку темно, ніж ввечері. Економії все одно немає ніякої, що там вони говорять. Яка там економія.

Голос:  Не очень хорошо. Чому? Ну я рано встаю и для меня темно вставать, очень не комфортно.

Голос:  І мені не зручно.

Голос:  Мені насправді байдуже. Переведуть то переведуть. Буду прокидатися по-новому.

Голос:  Ви знаєте, багато людей говорять, що це для здоров’я не дуже добре, що організму потрібно постійно адаптуватися. Але я сприймаю це нормально. Та годинка, зайвий раз поспати. Думаю, якщо воно вже є протягом часу, значить це має свій сенс.

Зміну часу запровадили задля економії електроенергії.  Крім нашої країни, стрілки годинника переводять  Естонія, Молдова, Литва та Латвія.