Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Найменша на Полтавщині виборча дільниця розташована у селі Довга Пустош

Найменша на Полтавщині  виборча дільниця розташована у селі Довга Пустош

Найменша на Полтавщині  виборча дільниця розташована у селі Довга Пустош, що у Новосанжарському районі. Зазвичай  на виборах тут до обіду 100 відсоткова явка. Чи готова громада до виборів нині, дивіться далі у сюжеті.

Голос: Запрошуємо вас на виборчу дільницю найменшу в Україні!

Голова дільничної комісії Олена Мороз  запрошує до «бригадного клубу» - 120-річної будівлі, в якій розташована виборча дільниця. Каже, до початку виборів приміщення підготували.

Олена Мороз, голова ДВК №530620: Це в нас кабінка для голосування. Все вже готове. Вже можна починати голосування. Це в нас скриньки. Дві стаціонарних, дві переносних, пожарний щит. У нас все є. Там кімната для поліцейського.

За словами  Олени Мороз,  виборча дільниця у селі Довга Пустош налічує 40 виборців.

Олена Мороз, голова ДВК №530620: У нас в основному пенсіонери, то вони, це для них як свято. Вони прийшли проголосували, і йдуть, тут ми стульчики їм виносимо і вони ще тут сидять, новинами обмінюються. Не в приміщенні, а виходять надвір і там. Це в нас як свято.

Жителька села Ольга Іваненко розповідає: двадцять років томУ на дільниці було понад 120 виборців. Колись велике і красиве село перетворилося на маленький хутір. Людей поменшало, дільниця залишилася.

Ольга Іваненко, жителька села Довга Пустош: Раніше багато людей було. От тоді були в нас і магазин приїжджав і все в нас було. А тепер, як в нас 40 чоловік всього. Оце така дільничка, так що ми дружно, ми дружно, зранку ото в 8 відкриється дільниця, і одразу ми зразу всі старенькі, а молодих мало у нас, ну є там у нас 5 сімей молоді. Ну всьо равно всі голосують дружно.

Житель села Іван каже:результат виборів спрогнозувати не можливо.

Іван, житель села Довга Пустош: В житті всі дружні між собою. Але коли стосуються вибори, то кожен висловлює свою думку і різнопланові думки, і різнопланові висновки і кожен голосує за того за кого вважає за потрібним.

До виборів селяни  готуються заздалегідь, продовжує Іван.

Іван, житель села Довга Пустош: Продуктами здаються, грошима, складаються. Потім наймають куховарку. Готують обіди, снідання, вечерю. В нас свято немає кращого заходу, ніж вибори. І музика була, баян, гармошка. І люди гуляють, веселяться. На вибори йдуть, як на свято.