Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

В агіткампаніях на виборах в ОТГ Полтавщини використовували «чорний піар»

В агіткампаніях на виборах в ОТГ Полтавщини використовували «чорний піар»

Основне порушення в агіткампаніях кандидатів в об’єднаних територіальних громадах області – це розповсюдження друкованих матеріалів без вихідних даних та «чорний піар». Такі відомості надали представники громадянської мережі «ОПОРА».

Дар’я Черкашина, координаторка громадського спостереження у Полтавській областіЄ запрошення на концерти, є листівки, в яких знаходиться програма кандидатів, проте немає інформації про те, який це тираж, хто здійснював друк, хто є замовником. І це досить розповсюджена кількість в Полтавській області. Та й, в принципі, по всій Україні, тому що це є наймасштабнішим порушенням, яке ми постійно фіксуємо. Також розповсюдження листівок, де очорнюється репутація одного із кандидатів. Це саме в Лохвицькому районі було нами зафіксовано, місто Лохвиця.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП ПолтавщиниЄ адміністративна і кримінальна відповідальність, де чітко прописані штрафні санкції за порушення виборчого законодавства. Це як і за розповсюдження листівок, які не мають вихідних даних. В основному це стаття 212 зі значком 13 КУ «Про адміністративні правопорушення». Штрафні санкції згідно цієї статті передбачають штраф від 170 до 510 гривень,  а якщо це посадові особи, то 850 – 1190 гривень.