Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Два виші на Полтавщині отримали доступ до Scopus та Web of Science

Два виші на Полтавщині отримали доступ до Scopus та Web of Science

На Полтавщині два виші отримали доступ до  міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science. Це Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського і Полтавська державна аграрна академія. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти й науки. Загалом право доступу отримало 100 українських вишів та наукових установ. Їх Міністерство обирало за певними критеріями. Враховували кількість наукових та науково-педагогічних працівників, обсяг залучених грошей на наукові дослідження і розробки, а також кількість наукових публікацій в Scopus та Web of Science.

 «В Україні досі лише одиниці з найбільших ВНЗ могли дозволити собі доступ до цих ресурсів власним коштом. МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану передплату, щоб дати змогу якомога більшій кількості вчених користуватись такими базами даних. Найпопулярнішими в науковому світі є Web of Science та Scopus, які стали не просто базами наукових видань і публікацій, а інформаційними платформами, які мають багато додаткових корисних аналітичних сервісів. Це дійсно потрібні науковцям якісні ресурси пошуку та аналізу інформації», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

У повідомленні зазначено, що сума балів, одержаних за цими критеріями, визначила загальний рейтинг закладу із максимальною оцінкою у 30 балів. Тим закладам, що одержали 15 балів і більше, а таких було 29, – надано доступ до обох баз даних. 74 ВНЗ одержали доступ до однієї з двох баз.