Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Рентабельність тваринництва втричі менша, аніж рослинництва

Рентабельність тваринництва втричі менша, аніж рослинництва

Рентабельність тваринництва втричі менша, аніж рослинництва. За два роки на Полтавщині кілька підприємств відмовилися від розведення великої рогатої худоби. Поголів’я або знищили, або розпродали. Причина – неспроможність вкладати більше коштів у тваринництво, зважаючи на низьку рентабельність виробництва. За останні п’ять років вона зросла до дев’ятнадцяти відсотків. Тим часом рентабельність таких культур, як соя, соняшник, кукурудза, перевищує шістдесят відсотків.

Сергій Фролов, директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА: Основний аргумент знищення поголів’я – це низька ефективність виробництва через застарілі технології та високу вартість модернізації. Попри те, що там було дуже велике поголів’я корів, самі умови виробництва отих далеких радянських років.

Віктор Кордубан, голова правління ВАТ «Білоцерківський молочний завод»: Нам потрібно перш за все зробити стратегію розвитку галузі сільського господарства і, особливо, галузі тваринництва на перспективу,  бачачи це через 20-ть років. От за останні роки, яка була державна допомога? Це не в технології. Гроші, які були вкладені в тваринництво, я б сказав, вони не далі ні копійки віддачі. У нас була допомога на корову, на збільшення поголів’я. Через два роки ті ферми вирізали.