Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Миргородських старшокласників вчили правильно обирати майбутню професію

Миргородських старшокласників вчили правильно обирати майбутню професію

Як стати успішним та що для цього потрібно робити?  Відповіді на ці питання шукали  у миргороді учасники  профорієнтаційного форуму "Школа успіху". Більше - Наталія Кондра.

Арсен Шумейко навчається в 10-му  класі Миргородської ЗОШ №1. Він  - президент школи та голова молодіжного парламенту Миргорода. Старшокласник організував у місті  молодіжний  профорієнтаційний Форум "Школа успіху". Каже, після участі в подібному українському благодійному проекті вирішив поділитися знаннями з ровесниками.

Арсен Шумейко, організатор форуму, голова молодіжного парламенту Миргорода: Максимально хочем допомогти дітям перебороти стереотипи, що  якщо хтось старший, то він старший, якщо менший, то- менший, здолати  віковий бар'єр і, найголовніше, допомогти з визначенням професії. 

Серед учасників проекту - десятикласниця ЗОШ №3 Валерія Зінчук. Розповідає: нині задумується про майбутню професію.

Вікторія Зінчук, учасниця форуму: Коли ми проходили тести з психології за мотивами своєї професії, я зробила  певні висновки, я мала на меті три професії, а зрозуміла, що за мотивами можу обрати одну.

У "Школі успіху" проводили різноманітні тренінги, лекції та  майстер- класи. Для 16–ти річної Ксенії Козуліної, каже,   цікавим був філософський тренінг. Одинадцятикласниця  гімназії ім. Тараса Шевченка розповіла, що після спілкування з філософами виведе власну формулу успіху.

Ксенія Козуліна, учасниця форуму: Я думаю, кожна людина повинна бути впевнена в собі, в своїх діях і ніколи не здаваться.

"Щоб життя мало сенс, потрібно навчитися мислити",- каже професор філософії з Південної Кореї Джінван Парк і додає, через  розвиток філософського мислення  можна підготувати дітей до викликів сьогодення. Він рекомендує упроваджувати цю методику в  українські освітні стандарти.

Джінван Парк, почесний професор  філософії Гйонсанського національного університету (Південна Корея): У навчанні дітей філософії ефективною є методика "Філософія для дітей", яка виховує критичне, креативне та піклувальне мислення. Вона розроблена таким чином, що сприяє формуванню розвитку  мисленнєвих навичок дітей і вміння формувати власну думку.

На думку миргородської поетеси Людмили Шумейко, одним із засобів самореалізації особистості є мистецтво. Каже, воно допомагає долати життєві труднощі.  

Людмила Шумейко, миргородська поетеса: Я виступаю за те, щоб людина будь-яка і молода, в тому числі  і доросла, не забувала, що ми маємо насищати власну душу.

"Школа успіху" Миргород 2017 – перший профорієнтаційний  молодіжний форум для старшокласників. Його організували у рамках однойменного  благодійного проекту School of Success.