Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Художник без ніг переміг алкоголізм пензлем

Художник без ніг переміг алкоголізм пензлем

У Полтаві відкрили першу виставку митця із села Скороходове Чутівського району. Графічні роботи прикрасили стіни арт-крамниці «Сто доріг».        

Качечка із пташенятами, грізний орел, гордовитий півень, пейзажі села, кадри з радянської комедії, портрет Сергія Єсеніна. Майже всі роботи виконав  звичайним олівцем.

Олена Чемісова, працівник Чутівського районного територіального центру: Случилось випадково, що будучи молодим і спортивним, він потрапив під потяг і отримав інвалідність,залишився без ніг. Довго життя його випробовувало. Були різні ступенечки у його житті. Але він вибрав найвірнішу, найкращу. Він взяв олівець і почав малювати, ніде не навчаючись цій справі.

 «Малюю все, що бачу,» -  каже художник. Ця виставка – четверта в його житті, три попередні  провели у Чутовому.

Андрій Покась, художник  (с. Скороходове): Я люблю графічні, да роботи. Олівцем можна показать  кажду мелку деталь. Ну і я стрємлюсь научиться рісовать. Я ніде не учився цьому.  Ну і я хочу научиться так малювати, щоб як на фотографії були рисунки.

Два роки тому, після нещасного випадку, розповідає  Андрій,  він пив майже рік. Бажання жити  у тверезості відродила творчість.

Олена Мезенцева: Мені подобаються всі Андрієві картини, я з задоволенням на кожну з них дивлюсь, кожна з них дуже чітка.

На відкритті вернісажу виступили і вихованці Університету третього віку, що діє при Чутівському територіальному районному центрі.