Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

За яку роботу полтавцям пропонують високі зарплати?

За яку роботу полтавцям пропонують високі зарплати?

Робота восени. У Полтавському обласному центрі зайнятості фахівці нарахували більше шістдесяти п»яти тисяч вакансій.  За словами директорки установи, їхня кількість щодня зростає. Кого зараз найбільше потребують роботодавці, які вакансії є найоплачуванішими та на яку роботу можуть претендувати студенти,- дивіться у сюжеті.

Полтавка Ольга  переглядає  стенд з оголошеннями про вакансії. Жінка має професію оцінювача. Роботу шукає за фахом та із записом у трудовій.

Ольга Федоряк, полтавка: Без досвіду роботи, робота була не офіційною. Без запису в трудовій книжці ніхто на слово не повірить. Хочу, щоб все було офіційно і по законодавству.

У пошуках роботи і логіст за фахом Віталій. Хлопець каже: на нинішньому ринку праці його професія не затребувана.

Віталій Бендрик, полтавець: Мало вакансій з даної спеціальності. Ринок праці постійно змінюється. Затребувані то одні  професії, то інші. Треба йти в ногу з часом.

Нині популярні чотири професійні сфери: виробництво,  торгівля, продажі та адміністративний персонал, розповідає керівник міськрайонної філії обласного центру зайнятості. Найбільш затребувані робітничі спеціальності - електрогазозварювальник, столяр, токар, фрезерувальник. Пропозиція цих вакансій перевищує попит.

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії Обласного центру зайнятості: Найбільш оплачувані вакансії – кваліфіковані робітники з інструментом. Токар, слюсар. Цим спеціалістам готові платити медичну страховку, готові забезпечувати тимчасовим житлом.

Заробітна плата залежить від кваліфікації і складності виконуваної роботи – від 5 до 30 тисяч гривень.

Алла Серган, начальник відділу кадрів ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод»: Шукаємо працівників готових до навчання. Можна і без досвіду, але з технічним складом розуму. Щоб розуміли креслення.

Кількість пропозицій роботи для студентів нині зросла. Це менеджери, оператори контакт-центру, продавці-консультанти, офіціанти, бармени та баристи. Такі вакансії дозволяють поєднувати навчання з роботою та отримувати заробітну плату від 4 до 7 тисяч гривень. Також популярні спеціальності технічного профілю, говоритьдиректорка обласного центру зайнятості.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості: Інженер високої кваліфікації, інженер-конструктор. Людина з вищою інженерною освітою, інженер-будівельник затребувані на ринку праці. Такі спеціалісти не самі шукають роботу, а їх шукає роботодавець.

Пошукачам Катерина Клавдієва радить бути активними. Відвідувати ярмарки вакансій, курси з підвищення кваліфікації, переглядати  сайти підприємств, що цікавлять, та їхні сторінки  у мережі Фейсбук. А також складати резюме, яке «продає». З початку 2017-го в області працевлаштували майже 40 тисяч жителів. Нових вакансій  збільшилося на 30%.