Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Організатора злочинного угрупування затримали на непідконтрольній території України

Організатора злочинного угрупування затримали на непідконтрольній території України

Організатора злочинного угрупування затримали на непідконтрольній території України. Шахраї під його керівництвом діяли на теренах Полтавщини та ще кількох областей. Перебуваючи в слідчому ізоляторі , чоловіки телефоном виманювали у людей кошти. Докладніше про це далі у сюжеті.

Тетяні зателефонували рано-вранці. Голос сина, каже, розчула погано. Адже одразу взяв трубку інший чоловік, який назвався  представником поліції. Повідомив:  її сина арештували за зберігання наркотиків. Щоб відкупити його, потрібно перерахувати щонайменше тисячу доларів.

Тетяна, потерпіла: Мы вам дадим номер карточки,  и вы переведите на нее деньги. Только никому не звоните, и сыну не звоните – у него мы телефон изъяли. (01:39 -50) Перевела гроши, они сказали сына отпустят. Когда поняла, что они меня обдурили – было поздно.

Юрій Сулаєв, прес-офіцер обласної поліції: Говорили, що їх родичі потрапили до поліції з різних причин. Чи то за наркотики, хто за ДТП, хтось за бійку. І вимагали від імені начебто правоохоронця, який веде слідство по цій справі, на певні карткові рахунки перераховувати суму коштів.

Суми, які виманювала організована злочинна група,  сягали від тисячі до кількох тисяч доларів. Трьох підозрюваних по цій справі затримали раніше. Вони продовжували шахраювати зі слідчого ізолятору, допоки їхнього координатора-ватажка не арештували цими вихідними. Чоловік відбував покарання у Луганській колонії  за скоєний декілька років тому злочин: завдання смертельних тілесних ушкоджень. Відсивідши строк,  вийшов на волю. Там його і затримали.

Юрій Сулаєв, прес-офіцер обласної поліції: Підозрюваний наразі обвинувачується за вчинення особо тяжкого злочину. Передбачено від 5 до 12-ти років позбавлення волі. Враховуючи, що він зараз не має ніяких соціальних зв’язків, адже він нещодавно звільнився з місця відбування покарання. Немає законного джерела доходу, тому існує ризик, що він може переховуватися від органів досудового розслідування та суду на тимчасово окупованій території.

28-го жовтня чоловікові оголосили підозру. Суддя Октябрського райсуду Полтавиобрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою .Підозрюваний свою провину не визнає.

Підозрюваний, координатор-ватажок організованої групи злочинності: Я слідчому пояснював, що я грав. Вигравав гроші та переводив їх цивільній дружині на картку. Там в колонії ви чим займалися? Сидів? Просто сидів? Відбував термін. А ще чим займалися? Нічим.

Один із чотирьох затриманих вирішив співпрацювати зі слідством та відшкодувати потерпілим частину коштів. Каже: гроші, які повернув потерпілій,  заробляв чесно.

Підозрюваний: Під час домашнього арешту підробляв у фермера. Які кошти заробив, хочу відшкодувати частино потерпілим людям. Да, розкаююсь у цьому.

Сергій Бойко, інспектор відділу протидії кіберзлочинності в Полтавській області: В ході досудового розслідування було встановлено та задокументовано 43-ри факти шахрайських дій на загальну суму понад 1 млн. гривень.

Всього у Полтавській області зареєстровано понад півтори тисячі різних видів шахрайства. Найбільший відсоток з них – це телефонні злочини  та шахрайства з торгівлею по мережі Інтернет.