Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

На сміттзвалище Великої Багачки завозили відходи зі свердловини

На сміттзвалище Великої Багачки завозили відходи зі свердловини

У жовтні жителі Великої Багачки перекривали дорогу, щоб не пропускати вантажівки з невідомою речовиною на сміттєзвалище. Звідки везли непотріб та яке рішення прийняли органи місцевого самоврядування,-  дивіться у сюжеті.

Колишній секретар Великобагачанської селищної ради Ніна Товстошкур розповідає: у вересні до неї почали звертатися жителі Великої Багачки та скаржитись на завезений на сміттєзвалище невідомий розчин.

Ніна Товстошкур, колишній секретар Великобагачанської селищної ради: Начали ж пробувать, воно пече руки. Роз’їдає дітям руки. Може там якась ізвість або що. Почали дзвонити до селищного голови, він сказав,  що нічого не знає.

Опісля цього люди вирішили перекрити дорогу вантажівкам, які завозили цей розчин.

Ніна Товстошкур, колишній секретар Великобагачанської селищної ради: Зібралася вулиця – перекрили. Водій нам показав документ, що в нього заключений договір з Великобагачанським «Житлосервісом». Як заключили цей договір, коли сміттєзвалище на сьогоднішній день не оформлене.

Зараз земельна ділянка під смітником у комунальній  власності  як полігон для твердих побутових відходів, говорить директор підприємства "Великобагачанський житлосервіс" Євген П’ятак. Та додає: кілька місяців тому підприємство "Житлосервіс" уклало договір з товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Укрекопром". За угодою, приватна фірма завозила на смітник буровий  шлам. Після скарг місцевих жителів на початку жовтня підприємства призупинили співпрацю.

Євгеній  П’ятак, директор КП "Великобагачанськийжитлосервіс": Це було вивантажено у вівторок 10-го числа. Після того вони не завозили. Люди кажуть,  що завозили, але слідів завозу після 10-го числа немає.

За словами місцевої жительки Олександри Опалько, після припинення договору  вночі вантажівки продовжували завозити відходи на смітник.

Олександра Опалько, місцева жителька: Вони полем їдуть й побачили, що машина та ж. І сюди стала вона, ось те що свіже.

Основу сміттєзвалища потрібно укріплювати, каже голова Великобагачанської селищної ради Юрій Саковський. Задля цього селищна рада вирішила завозити глину та супісок.

Юрій Саковський, голова Великобагачанської селищної ради: Якісь забори ґрунта брати за межами населеного пункту чи у населеному пункті – це не раціонально та не ефективно, й дуже дорого. Тому було укладено договір з організацією «Житлосервісу» про завезення ґрунту, який складався із глини та супіску, для того щоб зробити основу.

За словами Юрія Саковського, за домовленістю приватне підприємство "Укрекопром" мало завозити твердий ґрунт чи бурову глину, натомість на смітник потрапляли відходи буріння свердловини із Шишацького району.

Юрій Саковський, голова Великобагачанської селищної ради: Вони почали возити рідину, яка робиться при розбурюванні свердловини. І вони її возили. Це нас особисто не задовольняло, вони захаращували наші дороги, частково, і ми призупинили з ними зв’язок. І попередили про те, що вони мають зупинити з нами відносини  й не завозити ці нечистоти.

В єдиному державному реєстрі юридичних осіб вказано: місцезнаходження товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Укрекопром" зареєстроване в Одесі. Селищний голова Юрій Саковський говорить: угода із одеським підприємством була припинена на початковій стадії, а соціальна напруга,  яка виникла - спровокована його опонентами. Ми зв’язалися з місцевими жителями через кілька тижнів після подій. Власники будинків поруч зі смітником повідомили: повторних завезень відходів зі свердловини не відбувалося.