Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Карина Москаленко
Карина Москаленко

80 років кафедрі ботаніки Полтавського педуніверситету

80 років кафедрі ботаніки Полтавського педуніверситету

Викладачі та науковці з різних куточків України зібралися в  Полтавському педуніверситеті. Сьогодні - 80 років з дня заснування кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології. За цей час на її базі організували кілька наукових шкіл, створили унікальний гербарій. Про свої досягнення і природоохонну роботу розповідали на конференції.   Більше про це дивіться у сюжеті.

На конференції - представники з 30 наукових установ, студенти та педагоги. Серед них – і колишня викладачка кафедри Ольга Стасілюнас. Близько 40 років вона викладала ботаніку, мікробіологію та екологію. Говорить, що намагалася розповідати студентам додаткову інформацію. Тепер пишається випускниками.

Ольга Стасілюнас, кандидат біологічних наук, колишня викладачка кафедри: Запам’ятався Василь Федорович Горобець. Це наш студент. І зараз він працює в ботанічному саду у Києві. Він створив 40 сортів трав’янистих піонів.

А кандидат педагогічних наук з Харкова Олександр Пінський розповів про природоохоронну роботу у гуртках малочисельних шкіл Харківщини у 80-х роках. Він і сам працював 10 років вчителем у сільській школі. Каже: успіх роботи педагога залежить від урочної і позакласної роботи.

Олександр Пінський, кандидат педагогічних наук (м. Харків): І від їх поєднання і від безпосередньої практичної роботи з дітьми в оточуючому середовищі і створюється людина, яка володіє екологічною інформацією, а не лише перераховує види, які охороняються. І та людина, яка має життєві та наукові компетенції.

До ювілею представили виставку «Від традицій до інновацій». Тут сорти різних культур, гербарій. Ось цю колекцію насіння почали формувати із 70-десятих років.

Олена Лепець, асистент кафедри ботаніки, екології та методики навчання біології: Ви бачити зразки насіння сільськогосподарських культур, також сортового різноманіття. Бобових, зернобобових культур, кукурудзи, соняшника та інших.

Декан природничого факультету Марина Гриньова розповідає, що за 80 років на кафедрі сформувалися кілька наукових шкіл. Одна з них вивчає методи підготовки вчителів  біології відповідно до концепції Нової школи.

Марина Гриньова, декан природничого факультету ПНПУ: Наприклад, інтегрованого навчання. От ми інтегруємо знання з ботаніки і екології. Наприклад, фізіології рослин і екології. У нас інтегративні такі бінарні ідуть заняття.

Кафедра співпрацює зі школами області. Зокрема, проводить конкурс екологічних агітбригад. Одна з таких – «Горицвіт» Полтавської школи № 9. Минулоріч вони посіли  І місце у міському етапі.

Софія Коробка , учениця Полтавської школи № 9: Ми хочемо донести те, що ми можемо зробити нашу країну чистою разом. І для цього дуже багато і особливого нічого не потрібно.

Нагадаємо, кафедра ботаніки, екології та методики навчання біології сформувалася у 1937 році. Тоді на базі кафедри біології утворили 2 інші - зоології та ботаніки.