Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Боцула
Ольга Боцула

Як мисливці Полтавську облдержадміністрацію пікетували

Як мисливці Полтавську облдержадміністрацію пікетували

Дозволити полювати на диких тварин. З такою вимогою члени мисливсько-рибальського господарства «Кречет»пікетували приміщення облдержадміністрації. За словами мітингувальників,  законних підстав відмовити їм полювати немає. На захід прийшли і противники відкриття сезону, теж члени  мисливського господарства.  Чому одні  мисливці «за», а інші «проти», розкаже Ольга Боцула.

Біля приміщення  Полтавської облдержадміністрації  члени мисливсько-рибальського господарства «Кречет» збирають підписи до Президента України. Вони вимагають дозволити розпочати полювання на диких тварин.

Микола Рукас, єгер МРТ «Кречет»: Будемо бастувати. І палатки ставитимемо, і бочки будемо ставити. Може, і до скатів справа  дійде, що будемо палити. Все рівно полювання вони відкриють.

Ліміти відстрілу диких тварин погодили на обласному і державному рівнях. Аби відкрити полювання, не вистачає підпису директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, розповідає голова мисливсько-рибальського господарства «Кречет»Сергій Шебітько. Чоловік каже: законних підстав відмовити полювати нині немає.

Сергій Шебітько, голова мисливсько-рибальського господарства «Кречет»: Це чистої води прес на це господарство, бо це просте об’єднання простих мисливців,які хочуть полювати. Але заможний конкурент поклав на нього око, як кажуть у народі і руками чиновників хоче забрати це господарство.

На мітингу присутні і противники  відкриття сезону полювання. Вони члени  первинно-мисливського колективу  товариства  «Кречет».  Голова місцевого осередку мисливців у селі Великий Тростянець Максим Брехнич прийшов разом з однодумцями. Чоловік каже, у господарстві «Кречета»  порушують правила: стріляють у недозволені періоди та  заборонених місцях.

Максим Брехнич, житель с. Великий Тростянець: Ми готові потерпіти, не полювати певний час задля того, щоб навести лад у цьому господарстві. Адже знищені популяції диких тварин важко відтворюваних. Немає лося, немає оленя, який був раніше. Це аморально дострелювати останніх тих тварин, які при цьому керівництві там якимось чином збереглися

За словами голови Малоперешепинського первинно-мисливського колективу  Вадима Сідаша говорить: з кожним роком  кількість копитних звірів та пернатої дичини у його угіддях зменшується.

Вадим Сідаш, голова Малоперещепинського первинно-мисливського колективу: Не можна  робити такий прес на дичину.  Якщо проженеш один, два квартал підряд,  вона просто йде геть з цього кварталу і більше не повертається.

Директор департаменту екології та природних ресурсів  Ігор Піддубний говорить: розпочати полювання не дозволяють виявлені порушення після контрольної перевірки господарства.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА: Значно відрізняються ті цифри, які подає господарство для проведення сезону полювання від проведених контрольних перевірок.

Протестувальники зустрілися із заступником голови ОДА Романом Товстим. Він сказав, що  розбереться у ситуації, а заодно у мисливському законодавстві. Якщо  закон дозволяє полювати  на пушного звіра,  департамент екології наказ дозволити полювання має підписати, сказав він.