Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У театрі ім.Гоголя відбулися урочистості з нагоди 500-річчя Реформації

У театрі ім.Гоголя відбулися урочистості з нагоди 500-річчя Реформації

Хоровий спів, духовна поезія, театральні постановки. У полтавському театрі імені Гоголя відбулися урочистості з нагоди 500-річчя Реформації. Ця подія змінила європейську цивілізацію та й увесь світ, дала імпульс розвитку культури, економіки і політики.

В середні віки  були турніри за серце дами, пишні бали й придворні інтриги… Разом з тим   прості люди страждали від панських поборів, розбійницьких наскоків феодалів, хвороб і жили у страху. Мартін Лютер, відкривши для людей Біблію, змінив усе це. З пробудження духовного почалися трансформації у суспільстві й політиці. Тому учасники свята чи прямо, чи у театралізованій творчій формі наголошували на духовній складовій свята річниці Реформації.

Лютер сформулював 95 тез, які прибив до дверей замкової церкви у Віттенберзі. А тоді здійснив переклад Біблії живою німецькою мовою. У ті ж роки винайшли друкарський станок, завдяки Святому Письму багато людей навчилися читати. В Україні  вийшло багато книжок, науково-популярних, історичних, дослідницьких. Ця робота – лише частина ініціатив, втілених для реалізації указу Президента України щодо відзначення 500-річчя Реформації.

В урочистостях взяли участь представники усіх протестантських громад Полтави. Хори виконували відомі християнські твори.