Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Валерія Рибалка
Валерія Рибалка

Із блакитного на малиновий планують змінити берети українських десантників

Із блакитного на малиновий планують змінити берети українських десантників

Із блакитного на малиновий колір планують змінити берети українських десантників. У  керівництві ВДВ Збройних сил України кажуть: малиновий  - це  символ крові, яка пролилася через  боротьбу за суверенітет України. Але деякі військові проти таких змін. Аргументують це історією. Чому для полтавських десантників  важливо не змінювати колір берету,  дізнавалася моя колега Валерія Рибалка.

Денису 16-ть. У свої роки хлопець носить блакитний  берет. Розповідає: до клубу юних десантників «Гвардія» потрапив випадково – прийшов за компанію з другом. Побувавши там один раз, каже, пообіцяв собі – ВДВ  буде справою життя. І вже три роки сам для себе  виконує обіцянку.

Денис Штанов, учасник молодіжної ГО  «Клуб юних десантників «Гвардія»»:  Я мрію вступити до військової академії в Одесу на факультет високодесантних мобільних військ та стати офіцером-десантником. Клуб навчив мене дисципліні, навчив стояти за себе, знайшов багато нових друзів та зрозумів, що таке справжня десантна дружба. Для мене берет – це гордість і душа десантника. Я дуже горжусь тим, що ношу голубий берет

Їх вони щодня одягають на службу, в них виконують бойові завдання. Щоб отримати українському десантнику  берет, його потрібно заслужити. Тепер ось ці блакитні  головні убори планують замінити малиновими. 

В’ячеслав Курган, директор молодіжної ГО  «Клуб юних десантників «Гвардія»»: Питання це піднялося у всіх областях,  щоб святиня високодесантних мобільних військ не змінювалася. Того, що  на сьогодні десантники, які йшли воювати в зону АТО, які зараз виконують бойові задачі на території Донбасу. Вони й зараз воюють в голубих беретах.  

За слова учасника бойових дій Валентина Діброви, більшість десантників Полтавщини не підтримують рішення київського керівництва. Говорить: блакитний берет – це пам'ять про предків.  Змінити колір -  це наче з віруючого зірвати хрестик.   

Валентин Діброва,  керівник Чутівського військово-патріотичного клубу юних десантників «Гвардія», учасник бойових дій: Зараз в нас немає інших проблем в армії? От колір нашого берета, оці новоявлені реформатори вони асоціюють із, як вони кажуть, пуповиною, яка зв’язує нас із совком. Це у нас одна пуповина - колір берета, який зв’язує з совком? У нас немає інших пуповин?У нас всі проблеми в армії вже вирішені?  В нас запроваджене нове забезпечення згідно стандартів НАТО? Ні,зовсім ні. А от їм заважає лише колір берету.

Командувач Десантно-штурмових військ Збройних сил України Михайло  Забродський не вважає зміну кольору берету  неповагою до історії пращурів. Каже: блакитний берет очікує безсмертя, шана та  добра згадка.

Михайло Забродський, командувач ВДВ ЗС України, генерал-лейтенант: У будь-якому процесі настає час змін. Такий же час змін прийшов у Десантно-штурмові війська. Після обговорення і запропонованих варіантів стосовно нового кольору берету, ми зупинилися на формі одягу, яка притаманна воїнам-десантникам більшості країн світу, яка є традиційною для підрозділів цього профілю.

Крім України ще кілька країн світу використовують блакитний колір своїх десантних підрозділів. Це Росія, Білорусь, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан та Вірменія. Інші країни мають берети малинового, тобто,  кольору марун.