Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Сміття перетворили на гроші в Миргороді

Сміття перетворили на гроші в Миргороді

У Миргороді сміття перетворили на прибуток. Окрім фінансової вигоди,  людей навчили екологічній відповідальності і сортуванню непотребу.

Цей пластик розкладався б у землі сотні років. Один такий прес за кілька хвилини перетворює півсотні пет-пляшок у брикет.  З нього потім зроблять посуд, іграшки чи інші речі.

Більше десяти років у Миргороді сортують і переробляють побутові відходи. Збирають окремо скло, папір та пластик.

Олександр Безуглий, майстер санітарної очистки КП "Спецавтотранс": В залежності скільки наперебирають,  так 4-5 за день можна зробити.

КОР: Ідею комунальне підприємство "Спецавтотранс" запозичило в німців. Вони ж надали й спеціальні контейнери. Стартував проект дванадцять років тому.

Олександр Онищенко, начальник КП "Спецавтотранс": І в нас настільки все добре пішло, цей роздільний збір, як пішла втросировина, то ми не знали, що з нею робити.

Нині на вулицях Миргорода встановили з півсотні контейнерів для роздільного збору сміття, яке вивозять щодня. Один сміттєвоз за раз бере 700 кілограмів пластику. Там, де немає спеціальних баків, люди можуть виставляти непотріб в мішках.

Олександр Онищенко, начальник КП "Спецавтотранс": Привозиться вторинна сировина по різним компонентам. Петпляшка - ми її відсортовуємо по кольорам.   Також відсортовуємо з - під олії та побутової хімії, різних миючих засобів.

КОР: Марина Назаренко говорить:  тепер не має клопоту з тим, куди дівати пластик та папір.

Марина Назаренко, жителька м. Миргород: Для нас дуже зручно, це набагато менше об’єм відходів все посортував і залишається зовсім мало.

На відміну від Миргорода, де сортуванням сміття займається комунальне підприємство, у Полтаві,  наприклад, цим питанням опікуються активісти.

Маргарита Мостова, член ГО «ЕкоЛтава»: Зараз вторинна переробка дозволяє нам економити ресурси повторно їх використовувати і датувати якісь галузі повторно використовувати ті ж пляшки.

У Миргороді за рік на вторинній сировині підприємство  заробляє близько 300 тисяч гривень. Ці гроші, за словами  Олександра Онищенка,  використовують, в основному, на сплату екологічного податку. Нагадаємо, з першого січня 2018-го  року в Україні планують запровадити  роздільний збір  сміття.