Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лідія Ритченко
Лідія Ритченко

На Полтавщині 2018-го у ЗНО з української мови та літератури візьмуть участь майже 13 тисяч осіб

На Полтавщині 2018-го у ЗНО з української мови та літератури візьмуть участь  майже 13 тисяч осіб

У Полтаві розповіли про особливості проведення державної підсумкової атестації та ЗНО у 2018-му році. Зокрема,  кожен зареєстрований учасник має право скласти тест щонайменше із чотирьох предметів. Для цього створять пункти у дев’яти містах області. Зовнішнє незалежне оцінювання проведуть із 12-ти предметів.  Докладніше  про це  - у сюжеті.

У 2018-му році ЗНО для випускників загальноосвітніх навчальних закладів проходитиме за трьома предметами:  українська мова та література, математика чи історія,  і третій предмет за вибором. У такий спосіб оцінюватимуть і студентів профтехучилищ та вищих навчальних закладів 1-2-го рівня акредитації. ЗНО зарахують  як державну підсумкову атестацію. Але потрібно ще буде написати письмову роботу у навчальному закладі. 

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації: ЗНО з предмета українська мова і література  - є обов’язковим для проф.-тех. навчальних закладів і для закладів 1-2-го рівня акредитації, так як і для  випускників загальної середньої школи. Тобто,  результати ЗНО з української мови та літератури будуть зараховані, як результати державної підсумкової атестації.

Цьогоріч абітурієнти мають право подати документи на чотири  спеціальності. Це ті професії, підготовку до яких здійснюють за державним або регіональним замовленням. На Полтавщині  участь в тестуванні з української мови та літератури візьмуть участь майже 13 тисяч осіб.  

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації: На ті спеціальності, де підготовка проводиться за контрактом, кількість подачі заяв не обмежена.  Коли буде проведена вступна кампанія, то на лікарські спеціальності саме до вступу до медичних навчальних закладів, бал ЗНО має бути не менше 150-ти балів.

У 2018-му році для абітурієнтів суттєво відрізнятиметься тест  з англійської мови.

Олександр Сидоренко,  директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти: У тесті з англійської мови буде така частина, яка називається аудіювання. Тобто, сприйняття тексту на слух. Абітурієнту буде запропоновано аудіотекст, після  прослуховування якого він повинен дати відповідь на питання, які випливають із цього тексту.

У зв’язку із тим, що кількість абітурієнтів на Полтавщині наступного року зросте, нині вже розглядають варіанти, щоб збільшити кількість міст, в яких проводитимуть ЗНО.

Олександр Сидоренко,  директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти: А саме Горішні Плавні, Пирятин і Кобеляки для того, щоб мати змогу розташувати всіх учасників ЗНО. У 2018-му році їх буде більше, ніж на три тисячі.

Загалом на Полтавщині планують провести ЗНО у дев’яти містах області.