Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Окремим категоріям ВПО підвищили соціальні виплати

Окремим категоріям ВПО підвищили соціальні виплати

За останні 4 роки внутрішньо-переміщеним особам, які мешкають на Полтавщині, виплатили майже 350 мільйонів гривень державної допомоги на житлово-комунальні послуги. Цього року для деяких категорій людей соціальні виплати зросли. Про це повідомила заступниця директора департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Ліана Новосад. Кому  саме підвищили допомогу, дивіться у сюжеті.

Цього року Олені Погребній виповнилося 35 років. Жінка народилася в Донецьку. Півтора роки тому разом із чоловіком та двома дітьми переїхала до Полтави.

Олена Погребна, переселенка: Называется это очень красиво зона АТО. Но все ми знаем что там идут боевые действия.  У нас двое маленьких детей в семье. Поэтому у нас стоял вопрос куда-то вывозить детей.  Не столько из под обстрелов, как из всей той ситуации которая сложилась в Донецке.

Олена каже, що була приємно здивована тим, як зустріли її родину в Полтаві. Грошову допомогу отримали і від держави. Спочатку, говорить жінка, було важко адаптуватися на новому місці.

Олена Погребна, переселенка: Мы попали в ту ситуацию, когда были не понятки с  справками. Когда мы приехали не могли оформить справки. Не знали ставить печать или не ставить печать миграционной служби.

Нині в Україні підвищили соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю і  спростили порядок контролю за їх проведенням. Щомісячна адресна допомога покриватиме  витрати на проживання. Раніше розмір допомоги на житлово-комунальні послуги для інвалідів призначали у розмірі  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Ліана Новосад, заступник директора департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА: В середньому за місяць звичайно цифра змінюється. Бо допомога призначається на 6 місяців. І кожного періоду людина подає заяву. Вона проходить певну процедуру обстеження місця проживання.

Нині на обліку в Полтавській області перебуває близько 28 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У тому числі 5 тисяч двісті дітей і майже півтори тисячі осіб з інвалідністю.