Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Лілія Пархоменко
Лілія Пархоменко

Команди учнівського самоврядування створюють проекти розбудови Полтавщини

Команди учнівського самоврядування створюють проекти розбудови Полтавщини

Благодійність, охорона природи та патріотизм. У Полтаві команди учнівського самоврядування області представили свої проекти на фестивалі-конкурсі «Ми віримо в гарне майбутнє». Про ідеї школярів – у сюжеті.

Учнівське самоврядування – це нові можливості, говорить учениця Розсошенської гімназії Світлана. Вона разом із однодумцями долучається до проекту «Зустріч поколінь». Школярі допомагають Горбанівському геріатричному будинку.

Світлана, учениця Розсошенської гімназії: Приходимо поспілкуватися, подарувати якісь подарунки. Просто даруємо радість старшому поколінню. Розвиток учнівського самоврядування для мене особисто відкриває такі можливості, як з’їздити в лідерську школу, навчитися чогось нового, говорити правильно, висловлювати свою думку та заводити, звичайно, нові знайомства.

Крім Розсошенської гімназії, свої проекти самоврядування представили 20 команд із навчальних закладів Полтавщини.  

Наталія Корягіна, проректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Ми маємо 6 номінацій сьогодні. Найбільш чисельною була – 10 проектів – «Я – громадянин України». Ідея конкурсу полягає в тому, щоб взагалі активізувати рух учнівського самоврядування, розвиток лідерства, розвиток відповідальності за прийняття рішень.

15-річний Олександр до учнівського самоврядування у своїй школі долучився три роки тому. Каже: займаються благодійністю.

Олександр, учень Полтавської школи № 8: Багато людей думають: «Чому я повинен допомагати?» Якщо не ми, то хто? Тому ми запрошуємо всіх дітей у школі, щоб вони допомагали, зносили речі, іграшки, харчування якесь для солдат, для дітей.

Сергій Рибалко, спеціаліст Департаменту освіти і науки ОДА: Учнівське самоврядування для дітей допомагає виховати риси лідерські, якості справжньої особистості, здатної себе реалізувати в будь-якій сфері після школи так, як воно того захоче. Це відповідає концепції нової української школи.

Лідери учнівського самоврядування із Полтавської гімназії № 13 захищають природу. Дев’ятикласниця Тетяна розповідає: реалізують екологічні квести, збирають пластикові кришки та батарейки тощо.

Тетяна, учениця Полтавської гімназії № 13: Змалечку привчають до того, що треба піклуватися, берегти природу, що треба всіх долучати до цього і своїм прикладом показувати як насправді треба робити.

Обласний фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування «Ми віримо в гарне майбутнє» провели учетверте.