Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ольга Гриненко
Ольга Гриненко

Мати тяжкохворої пікетувала міську раду

Мати тяжкохворої пікетувала міську раду

Одиночний пікет біля Полтавської міської ради влаштувала мати хворої на ДЦП жінки Оксани Кучеренко. За словами пікетувальниці, більш ніж півроку вона вимагає побудувати пандус для візочка доньки та безкоштовних медикаментів на лікування епілепсії у Оксани. 

На мітингу біля міськради полтавка Надія Кучеренко вимагає, щоб у її будинку поставили пандус та надали медикаменти для її дочки, хворої на ДЦП.

Надія Кучеренко, пікетувальниця: Вже пройшло сім з половиною місяців, ось у мене список на плакаті до кого я зверталася й всі мене відпихають до Мамая. Медикаменти теж... Я вже півроку не отримую ліків.

За інформацією прес-служби Полтавської міської ради, перше офіційне звернення Надії Кучеренко  стосовно встановлення пандусу надійшло 25-го жовтня й зараз його розглядають. Щодо медикаментів, прес-служба міськради повідомила: препарати  на лікування доньки хворої на епілепсію, пікетувальниця отримує в повному обсязі та щомісяця. В свою чергу, Надія Кучеренко каже: головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Мунтян не надає безкоштовні  медичні препарати. 

Надія Кучеренко, пікетувальниця: По началу вона давала безплатно, потом начала... То немає, то не заказала, то договір не заключила, то закону такого немає. Ну добре, я скільки років отримую, донці 36 років, а вона - немає такого закону.

: Головний лікар Тетяна Мунтян розповідає: медики  дійсно  не виписують пільгові медикаменти для хворої Оксани. Адже її мати не дозволяє лікарям оглянути доньку. Щоб оглянути хвору,  працівники лікарні зверталися до поліції та соціальних служб. Проте Оксану оглянув лише невропатолог.

Тетяна Мунтян, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Полтави: З квітня 2017-го доступу до пацієнтки у сімейних лікарів немає. оскільки її мама категорично відмовляється спілкуватися з працівниками нашого закладу.Тому на сьогоднішній день, ми навіть не знаємо про стан здоров’я цієї дівчини.

Для хворої на епілепсію доньки Надія Кучеренко вимагає препарати, пільгову ціну яких не визначено. 

Тетяна Мунтян, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Полтави: Надія Федорівна вимагає виписку лікарського засобу "Фінлепсін" у дозуванні 400 міліграм. Даний лікарський засіб не проходить 248 постанову яка регулює закупівлю лікарських засобів за пільговими умовами. Є замінник цього препарату "Фінлепсін", але в дозуванні 100 міліграм. Проте від даного препарату Надія Федорівна категорично відмовляється.

Ми запитали пікетувальницю, чому жінка не дозволяє медикам зайти до її квартири?

Журналіст: Поясніть будь ласка, чому ви не пускаєте сімейних лікарів для огляду доньки?

Надія Кучеренко, пікетувальниця: А тому, що вони мені медикаменти не дають, а лише тероризують  та обзивають усяк.

Заступник головного лікаря Лариса Величко каже: відсутність можливості огляду Оксани Кучеренко є небезпечним для життя жінки. 

Лариса Величко, заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги №3  м. Полтави: Вона має ще супутню патологію - анемію тяжкого ступеню. І для того щоб контролювати цю анемію, сімейні лікарі повинні оглядати хвору.

Журналісти  «Служби новин» відстежуватимуть подальший перебіг подій – чи оглянуть хвору лікарі і чи отримуватиме вона ліки.