Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

У Полтаві нагородили книги-лідери щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини»

У Полтаві нагородили  книги-лідери щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини»

Нагороди знайшли своїх власників. В обласному центрі  відзначили переможців щорічного конкурсу «Краща книга Полтавщини» в різних номінаціях. Конкурс тривав з 1 вересня  до 1 жовтня. Які книги отримали відзнаки та кому журі присудило  гран-прі?- знають журналісти «Лтави»  

Одинадцята церемонія нагородження «Краща книга Полтавщини» зібрала письменників, видавців та поціновувачів книги. Переможців обирали в семи номінаціях серед 45 учасників. Визначали кращі краєзнавчі, прозаїчні, іміджеві, поетичні та дитячі видання. Оцінювали за п’ятибальною шкалою.

Вікторія Пилипенко, в.о директора департаменту інформаційної діяльності: На жаль, в цьому році серед дитячих книжок було дуже мало представлено. І в нас переможцями відзначили тільки одну книжку.   Взагалі цей конкурс передбачає саме видання, його технічні характеристики, якість, і беруть участь не автори, а саме видавництва, видавничі організації.

У номінації «Краще прозаїчне видання» книга Ганни Волкової «Якби не війна…»  отримала друге місце. До збірки ввійшли майже три десятки публікацій. Це спогади бійців про Іловайський котел, розповіді полонених. Є історії,  присвячені волонтерам.

Ганна Волкова, журналістка: Книга зібрана на основі моїх публікацій у газеті «Факти», де я працюю 17 років.  Вона не задумувалася як книга, мені просто підказали, що їх треба зібрати в таке видання.

У Володимира Слєпцова книга  «Наймиліший край» - ювілейна. Вона отримала нагороду в номінації «Краще видання для дітей та юнацтва». Автор каже: за кожною відзнакою - чимало праці.

Володимир Слєпцов, письменник:   Ця книга як підсумок 20-ти літньої моєї роботи. Це частина всіх тих напрацювань, а взагалі над книгою я працю рік. Коли півтора, коди два.

Після оголошення всіх номінантів, нагороджують володаря гран-прі.

Найвищу відзнаку    здобуло видання «Полтавщина. Шлях до незалежності 1985-1991» . Книгу видрукували накладом у сотню примірників.

Олександр Білоусько, автор видання, що отримало Гран-прі: Там великий документальний блок, всі документи публікуються вперше. Великі синхроністичні таблиці, що показують подієвість.

Видавництва та автори отримали дипломи, записники та грамоти. Обласний конкурс «Краща книга Полтавщини» започаткувала  обласна державна адміністрація у 2007 році.