Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»

Меморіальну дошку Юрію Попову відкрили в Полтаві

Меморіальну дошку Юрію Попову відкрили в Полтаві

Більше ніж півстоліття на сцені. У Полтаві вшанували пам’ять народного артиста України Юрія Попова. На будинку, де жив актор, відкрили меморіальну дошку із барельєфом. Кошти на встановлення збирали не лише актори Полтавського обласного театру імені Гоголя, а й небайдужі до його творчості. Яким пам’ятають Юрія Попова – далі у сюжеті Лілії Пархоменко та Миколи Янка.

Олексій Андрієнко, директор Полтавського обласного театру імені Гоголя: Він прийшов в театр Полтавський, 52 роки відпрацював і більше жодного запису немає у його трудовій книжці. Все життя він любив Полтавський театр.

Олексій Андрієнко познайомився із Юрієм Поповим у 1970-му. Каже: для  обласного театру смерть актора  стала великою втратою.

Олексій Андрієнко, директор Полтавського обласного театру імені Гоголя: Це була наша гордість. Ви знаєте, коли його не стало, декілька вистав довелося зняти з репертуару, тому що нема йому заміни. Хоча й говорять, що незамінних нема. Є! Такі, як Попов. Поки що нема йому заміни.

Меморіальну дошку встановили на будинку, де проживав народний артист. Його дружина Валентина говорить: пан Юрій був не лише талановитим актором

Валентина Попова, дружина Юрія Попова: Юрій Васильович був дуже гарним чоловіком, хорошим батьком, хорошим дідусем. Он хозяйственный очень был, любил семью свою. Но больше всего, мне кажется, на первом месте у него стоял театр.

Віра Чазова знала Юрія Попова близько 50 років. Кожну свою роль, каже, актор проживав.

Віра Чазова, була знайома з Юрієм Поповим: Гуляла, і Юра вийшов після вистави. Зустрілися, пішли разом. І я відчуваю, що Юра якийсь не такий. Кажу: «Юра, ти себе погано почуваєш? Чи що таке?» Він каже: «Віро Олександрівно, я ще не вийшов, я ще там, у тому селі, у тій «Кайдашевій сім’ї».

Владислав Шевченко, головний режисер Полтавського обласного театру імені Гоголя: Як кажуть: такі люди з’являються раз на тисячу років. Він був дуже великий фахівець своєї справи. Кожну роль він переживав, втілював на сцені. І цим захоплював глядачів.

Народний артист Юрій Попов був провідним майстром сцени, лауреатом національної та обласних премій. Помер влітку 2015. Цьогоріч 13 листопада йому виповнилося б 78.