Філія ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «ЛТАВА»
Автор сюжету:
Ірина Соляник
Ірина Соляник

Чи зміниться життя жителів Решетилівки після набуття статусу міста?

Чи зміниться життя жителів Решетилівки після набуття статусу міста?

Ірина Соляник, журналіст: У цьому відтепер місті живе близько десяти тисяч людей. Решетилівка відома, як центр ткацтва, килимарства та вишивки. Селищем вона була з кінця тридцятих років минулого століття. Розпитаємо місцевих: є для них різниця жити у селищі чи місті.

Голос: Я думаю, якщо це місто, то будуть більше створювати робочих місць. Буде краще працювати наша лікарня, освіта і все.

Голос: Для мера, мабуть, так. Тож, був селищний голова, а тепер мер міста. А для нас не дуже упевнений, що має якесь значення.

Голос: Та я тільки від вас оце й чую, що вона стала містом.

Голос: Я думаю,  нічого не дасть.

Голос: Я народилася і живу в селищі. Воно красиве, воно сучасне. Тут живуть хороші люди, я не знаю, наскільки їм комфортно бути містянами.

Голос: Стане більше розвиватися. Більше чогось для дітей буде. (0:50-0:53) Мені здається, це на краще.

Голос: Місто його можна буде назвати тільки після того, як буде хоча би дві автостанції. А так це  поки що село.

Голос: Є значення велике. Є набагато краще, шо селище стало містом.

Кілька століть тому населений пункт уже був містом.

Юрій Кисіль, директор Решетилівського районного краєзнавчого музею: Це було в період козацтва 17 століття, коли тут в кінці 17 століття була утворена Решетилівська сотня. Потім наше селище стало волосним центром. Тобто була волость Решетилівка. На початку 20 століття називалося наше селище містечком.

Потім була ще одна спроба зробити Решетилівку  містом. У такому статусі населений пункт проіснував недовго. З 1938 року Решетилівка – селище міського типу.Зараз населений пункт – центр об’єднаної територіальної громади, до складу якої входить одинадцять сіл. Тому зміна статусу на бюджеті громади не відобразиться, адже ОТГ уже має прямі міжбюджетні відносини із державою. Змінювати розмір комунальних платежів підстав немає, розповів начальник обласного управління Едуард Рева. Це рішення у компетенції місцевого органу влади. Нагадаємо, постанову прийняли депутати Верховної Ради. Зараз документ готують на підпис Президенту.